Co warto wiedzieć o wyciskarkach do owoców?

Dobrze wybrana wyciskarka do cytrusów może zmienić nasze podejście do zdrowej diety i przyczynić się do tego, że dostarczenie każdego dnia odpowiedniej porcji witamin organizmowi przestanie być problemem. Za jej pośrednictwem można przygotować nie tylko soki z cytryny, ale również z pomarańczy i grejpfrutów, nic przy tym nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystywać ją jeszcze bardziej kreatywnie.

Oczywiście, sam wybór nie może być przypadkowy i istnieje przynajmniej kilka czynników, na jakie należy zwrócić uwagę podczas jego dokonania. Samo urządzenie jest wysoko cenione przede wszystkim dlatego, że samo jego wykorzystywanie odbywa się w sposób intuicyjny. Owoce należy przekroić na pół, potem zaś wystarczy umieścić krążek w stożku, który jest zlokalizowany w szczytowej części wyciskarki. Sok spływa wprost do pojemnika, który znajduje się tuż pod stożkiem. Nie trzeba przy tym obawiać się, że znajdą się w nim pestki i gorzkie błony, te bowiem znajdują się w specjalnym sitku, które zwykle powstaje z wykorzystaniem stali nierdzewnej.

Wyciskarka vs sokowirówka

Wyciskarka nie jest jedynym rozwiązaniem dostępnym na rynku, które pozwala nam na uzyskanie soku z owoców cytrusowych, warto jednak pamiętać o tym, że pozwala na sok bez porównania smaczniejszy niż ten, który można uzyskać dzięki sokowirówce. Co więcej, sok z wyciskarki jest rozwiązaniem znacznie bardziej wartościowym.

Urządzenia do soków

Pracujący silnik działa na znacznie niższych obrotach, a sama konstrukcja wyciskarki minimalizuje ryzyko zapowietrzenia się soku. Na jego wierzchu nie ma charakterystycznej piany, a jeśli nie wypijemy wszystkiego, co sobie przygotowaliśmy, jeszcze przez dobę będziemy mogli trzymać sok w lodówce bez obaw o to, że jego prozdrowotne właściwości stają się powoli częścią historii. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje wyciskarek.

Wyciskarki automatyczne

W zależności od naszych indywidualnych preferencji, a w dużej mierze również od możliwości finansowych możemy zdecydować się zarówno na rozwiązania automatyczne, jak i manualne. Wyciskarki automatyczne włączają się w tym samym momencie, w którym owoc cytrusowy zostanie przyłożony do stożka. Najczęściej stożek obraca się równomiernie, a to sprawia, że sok może zostać dokładnie wyciśnięty z połówki.

Wyciskarki manualne

Wyciskarki manualne wymagają od nas znacznie większej siły, a sam proces wyciskania soku odbywa się ręcznie. Takie rozwiązanie można przy tym wszędzie zabrać ze sobą, nie ma bowiem potrzeby poszukiwania gniazdka elektrycznego do jego prawidłowego funkcjonowania. Niekiedy są one dodatkowo wyposażone w dźwignię sprawiającą, że korzystani z wyciskarki staje się prostsze.

Anna

Z zawodu prawnik. Preferuje zdrowy styl życia.

Zobacz również