Dach – remontować czy wymienić

Systematyczny przegląd dachu jest jednym z głównych obowiązków posiadacza domku. W razie jakichkolwiek problemów trzeba podjąć decyzję, naprawa czy całkowita wymiana. Dach jest miejscem najbardziej narażonym na takie niebezpieczeństwa jak rzęsiste opady atmosferyczne, wiatr czy mikroby. Tak jak każda inna rzecz również dach nie jest nieśmiertelny. Warto jest więc mieć to na uwadze. Gdy z dachem dzieje się coś alarmującego, najlepiej zatrudnić zawodowca, który ustali, czy niezbędna będzie reperacja czy może zupełna wymiana dachu.

Ocieplenie domu

Autor: University of Salford Press Office
Źródło: http://www.flickr.com
Należy mieć na uwadze, iż jakiekolwiek prace na dachu trzeba zgłosić odpowiednim urzędom zgodnie z prawem budowlanym. (ocieplenie dachu pianką) Bez zgody odpowiedniego urzędu możliwym jest wyłącznie naprawianie na powierzchni dachu niedużych przecieków. Zgłoszenie trzeba złożyć co przynajmniej 30 dni przed zamierzanym terminem przeprowadzenia prac na formularzu pobranym z urzędu albo jego strony www. Trzeba w nim określić rodzaj, zakres jak też metodę przeprowadzania prac i termin ich zaczęcia.

Wiarygodna informacja spod linku (http://moveforlife.pl/fizjoterapia/) przyda się każdemu. Zatem zachęcamy do przejrzenia naszego nowego tekstu. Znajdziesz go pod podanym linkiem.

Do zgłoszenia musimy dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – .

Pozwolenie na budowę będzie niezbędne, gdy przy okazji remontu dachu zechcemy odmienić jego konstrukcję, podnieść budynek, zaadaptować strych na cele mieszkalne, dobudować kolejne pokoje czy wstawić okna okna p-line dachowe. Roboty te wykraczają bowiem poza zakres renowacji domu oraz stanowią jego przebudowę. Gdy dach często przecieka, zaś z racji wilgoci tworzy się groźny dla zdrowia grzyb lub gdy dach jest uszkadzany poprzez szkodniki, trzeba pomyśleć o jego wymianie. Gdy posiadamy dach pokryty dachówką, wymiany wymagają jedynie popsute fragmenty, nie ma tutaj konieczności wymiany wszystkich.

Kiedy jednak potrzebna jest naprawa więźby albo odgrzybianie niezbędne może być zdjęcie całego pokrycia. W bardzo starych budynkach, gdzie dach osłonięty jest papą, warto zastanowić się nad zerwaniem starej papy i ułożeniu nowej niż naprawiać jej fragmenty. Możliwe jest również ułożenie nowej na starą – unikniesz wtenczas uciążliwego zdzierania.

Trudniejsza sytuacja zachodzi gdy dach pokryty jest blachodachówką lub gontem bitumicznym, gdyż w każdym z tych przypadków konieczna jest wymiana całego pokrycia. Przy tej sposobności najlepiej zrealizować ocieplenie dachu pianką – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*