Wydanie pracy naukowej

książki

Książka która leży w drewnianej szafie nie ma racji bytu. Najważniejsza jest jej obecność na rynku i przystępność dla odbiorców.

Wiele osób tworzy do szuflady – zaczynając od fraszek, poprzez felietony, na znaczących artykułach kończąc. Jeśli tym, co spędza nam sen z powiek, jest wydanie pracy naukowej, warto udać się do wydawnictw oraz gazet i portali internetowych. Pamiętajmy, że aktualna technologia daje nam wiele możliwości, jeśli chodzi o opublikowanie pracy.

Zdobycie dorobku naukowego trwa co najmniej kilka lat. Ważne są tylko dobrze oceniane prace w magazynach i recenzowane publikacje książkowe. Wobec panującej stagnacji związanej z dofinansowaniem nauki polskiej, zmianie powinien ulec typ publikowania prac akademickich. Książka o tematyce naukowej nie musi wyglądać niekorzystnie i sztywno. W dzisiejszych czasach kilka wydawnictw oferuje wysoką jakość redakcji, typografii oraz projektów graficznych. Wydawnictwo naukowe zajmuje się wszystkimi działaniami procesu wydawniczego albo pojedynczymi etapami: redakcją, korektą, składem, zaprojektowaniem okładki, przygotowaniem materiału ilustracyjnego, fotografią, wyborem papieru i drukiem. Czasami zostaje przygotowana także publikacja doktoratu w formie e-booka. Przy wydaniu książki skierujmy uwagę również na okładkę, gdyż jest to pierwsza rzecz, która przyciąga wzrok czytelnika. Czasy szaroburych okładek minęły bezpowrotnie, dzisiaj publikacje naukowe powinny wyróżniać się zarówno walorami merytorycznymi, jak i ciekawym wyglądem.

prawo - książki

Wydanie pracy naukowej w formie artykułu jest możliwe również dzięki pismom i gazetom, które zajmują się daną tematyką i byłyby zainteresowane dobrym tekstem, który przyciągnie uwagę ich czytelników. Kolejnym sposobem jest oczywiście wydanie pracy przez internet, na stronach tematycznych, które z chęcią publikują nowe wartościowe artykuły naukowe. Sieć, to świetna szansa dla studentów na opublikowanie swojej pracy, ponieważ wydawnictwa publikujące książki i magazyny naukowe, zwykle interesują się pracami osób z tytułem magistra lub tłumaczenia pisemne poznań doktora. Dlatego, jeśli znamy się na jakimś temacie i tworzymy ciekawe materiały naukowe, to warto napisać do gazet lub portali, które się tym tematem zajmują. Jeśli artykuł ich zaciekawi, jest spora szansa na jego opublikowanie. W ten sposób będziemy mogli pochwalić się wydanym artykułem przez ukończeniem studiów, a może to również stanowić zalążek przyszłej pracy naukowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*