Jak wybrać odpowiedni kierunek na uczelni?

Udało się! Matura za tobą i chciałbyś wybrać się na studia. Ale do gdzie się wyprowadzić, jaki kierunek wybrać i w jaki sposób poradzić sobie z rekrutacją? To nie takie trudne jak może się wydawać, wystarczy odpowiedni sposób działania.
Poczytaj o uczelniach
Jak zwykle w szukaniu informacji, internet jako pierwszy nadchodzi z pomocą.

Zastanów się w którym mieście chcesz studiować najchętniej i wpisz w wyszukiwarce np. uczelnie Wrocław. W ten sposób zapoznasz się z propozycją edukacyjną we Wrocławiu. Najczęściej w danym mieście znajduje się kilka uczelni o różnym charakterze – ekonomiczne, przyrodnicze, politechniki, uniwersytety. Sprawdź jakie kierunki proponują. Jeśli nie jesteś pewien konkretnie na który kierunek studiów chciałbyś pójść, dowiedz się co szkoła oferuje dodatkowo. Może odnajdziesz studenckie organizacje, które realizują interesujące projekty albo dają propozycje rozwijających praktyk albo wyjazdów zagranicznych.

Spodobały Ci się opisy zawarte w naszym tekście? Zatem czytaj raport (https://zygzakrent.pl/wypozyczalnia-rowerow-bialka/), który jest na następnej stronie. Tam wyczytasz więcej szczegółów.

Taka dodatkowa działalność, w którą możesz angażować się w trakcie studiów może zaprocentować w przyszłości i dać ci szansę na ciekawszą pracę po ukończeniu studiów. Jeżeli masz taką szansę, koniecznie wybierz się na targi edukacyjne, gdzie swą ofertę prezentują rozmaite uczelnie Wrocław jest jednym z kilku miast, gdzie tego typu targi mają miejsce. Często można spotykać tam osoby, które są w stanie opowiedzieć więcej o danym kierunku studiów, czasami są absolwenci, których można podpytać o perspektywę pracy po skończeniu danej uczelni czy kierunku oraz zweryfikować swoje wyobrażenia o samym poziomie i zakresie materiału. Bardzo prawdopodobne, że po takich rozmowach, dojdziesz do wniosku, że chciałbyś iść na zupełnie inny kierunek niż początkowo zakładałeś.

Zgromadź informacje o kierunku
półka z książkami

Autor: Dylan Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Nadszedł termin podjęcia decyzji. Wybrałeś uczelnię oraz zdecydowałeś, że anglistyka Wroclaw to jest to, co chciałbyś studiować. Poszukaj informacji na temat tego kierunku na każdej uczelni, na której jest dostępny. Zdarza się, że poziom się od siebie różni lub któraś z uczelni ma lepszych prowadzących. Dobrze jest dojść do osób, które ukończyły konkretny kierunek dość w niedalekiej przeszłości, aby spytać o doświadczenia oraz dokładnie przemyśleć swój wybór. W momencie, gdy już zdecydujesz, sprawdź zasady rekrutacji i przypilnuj dat składania aplikacji. Dobrze również zastanowić się jak wyobrażasz sobie czas studiów – czy chcesz uczyć się w trybie dziennym i doświadczyć, jak wygląda studenckie życie czy jednak wolisz uczyć się zaocznie i równolegle gromadzić zawodowe doświadczenia. Kiedy otrzymasz już informację o dostaniu się na studia, spróbuj poszukać osób, które będą z tobą na roku. Super jest się wcześniej poznać, by pierwszy raz na uczelni poczuć się już bardziej swobodnie. Jak zwykle media społecznościowe mogą przyjść z pomocą.

Szukaj pod hasłem anglistyka Wroclaw, być może okaże się, że ktoś pomyślał o utworzeniu tego typu grupy i wystarczy tylko do niej dołączyć, aby poznać ludzi, którzy mają zamiar przeżywać z tobą studencką przygodę. Nie bój się także samodzielnie poszukać osób z listy studentów i zorganizować zlot. Zdziwisz się jak wiele osób zachęcisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*