Zdrowe zęby dzięki wizytą u ortodonty.

Zdrowe i zadbane uzębienie to nie tylko wizyty u dentysty, ale dodatkowo i u ortodonty. Ładny zdrowy uśmiech, jest tak samo ważny, jak dobrze ułożona fryzura, albo też ładnie wymalowane paznokcie. Przede wszystkim coraz więcej osób zwraca uwagę na równy zgryz i śnieżnobiałe, zdrowe uzębienie, które bez kwestionowania ze względów podobnie jak estetycznych jaki i zdrowotnych są nadzwyczaj istotne. Co zrobić i od czego rozpocząć prostowanie zębów u ortodonty?

Zdrowe zęby

Autor: KlukovkinPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczową wizytą jest spotkanie się z zawodowcem, który oceni stan zdrowia naszych zębów i wybierze razem z nami najlepszego rozwiązanie w drodze do równego i fantastycznego uśmiechu. W podobny sposób dzieci jak i starsze osoby, powinny być zdecydowane na długookresowe leczenie, albowiem przebieg prostowania uzębienia bywa nadzwyczaj powolny i wymaga cierpliwości.

Dzięki badaniu RTG całej szczeki ortodonta oceni możliwy czas korekty wady zgryzu, który może trwać nieraz do mniej więcej dwóch, trzech lat. () Co znaczące aspekt estetyczny to jeden z argumentów decydujący o korekcie zgryzu, natomiast trzeba pamiętać o tym, że zdrowe zęby to przede wszystkim brak próchnicy. W sytuacji kiedy czyszczenie (zobacz usługi porządkowe wrocław) zębów jest utrudnione, tworzy się próchnica, co owocuje wizytami u dentysty. Gdy nasz zgryz jest nierówny, zęby narażone są na uszkodzenia mechaniczne, które mogą pojawić się podczas procesu jedzenia, co w dłuższym okresie czasu powodują pogłębienie wad zgryzu. Do leczenia zębów lekarz wykorzystuje aparat ortodontyczny, wybór ten zależy jest od wieku pacjenta oraz wady, którą planujemy skorygować.

Na rynku mamy dostępne aparaty ruchome (wyjmowane), stałe, jak również aparaty wewnętrzne. Co znaczące w przypadku leczenia zgryzu u dzieci, w pierwszej kolejności wykorzystujemy aparat wyjmowany, dlatego że leczone zęby są mleczne, lub mieszane. Wówczas w sytuacji kiedy leczenie aparatem ruchomym nie daje wyników, ortodonta zakłada aparat stały, który w przypadku dorosłych jest jedynym rozwiązaniem w drodze do skorygowania zgryzu. Przed założeniem aparatu stałego, trzeba wyleczyć wszystkie zęby, wyzbyć się kamienia nazębnego i osadów.

Dentysta

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze dni po założeniu stałego aparatu mogą być dosyć uciążliwe, a jedzenie posiłków utrudnione. Podczas leczenie zgryzu, konieczne są regularne wizyty kontrolne, bez nich ostatecznie moglibyśmy dostać wynik odwrotny od zamierzonego. Co znaczące po zdjęciu aparatu ortodontycznego powinno się nosić aparat retencyjny, gdyż bez tego nasze zęby jeszcze raz ulegną pokrzywieniu. Prostowanie wad zgryzu to wydatek w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Zdrowe zęby są naszą wizytówką i im wcześniej rozpoczniemy ich leczenie tym jego proces możemy być krótszy i mniej bolesny. Dzięki wyborze dobrego lekarza osiagniemy zamierzony efekt, a nasze zęby będą świetnie się prezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*