Parę słów na temat towarów z Chin

Obecnie praktycznie każda firma, jeśli nie jest to małe przedsiębiorstwo o zasięgu lokalnym, jest nastawiona na zagraniczny handel. Poprzez to są o wiele większe szanse na wyszukanie kolejnych rynków zbytu oraz nowych partnerów biznesowych.
Jeżeli przejść się po dowolnym mieście, z pewnością znajdziemy co najmniej jeden sklep chiński.

eksport do chin

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
Są one bardzo popularne, ponieważ oferują towary codziennego użytku w ogromnie niskich cenach. Poprzez to można na zwykłych zakupach ciuchów lub towarów AGD można niezwykle zaoszczędzić. Import (import towarów z Chin) z Chin jest niezwykle intratnym biznesem. By się o tym przekonać wystarczy poświęcić chwilę podczas zakupów, i to nie tylko w sklepach chińskich, aby popatrzeć na metki, gdzie zamieszczona jest informacja o kraju, w jakim dany towar został wyprodukowany. Mnóstwo polskich przedsiębiorstw przenosi swoje zakłady produkcyjne do Chin, by ograniczać koszty, by zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Zazwyczaj wiąże się to jednak ze znacznym obniżeniem jakości oferowanych towarów – towary chińskie są znane z tego, iż są bardzo tanie, lecz również zazwyczaj nietrwałe – na tym polega ich urok.
samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco mniej popularny aniżeli import jest eksport do Chin. Generalnie ten kraj słynie z tego, że mnóstwo przedsiębiorstw wywozi z niego rozmaite produkty, jednakże jest kilka branż, które wwożą tam swoje towary, ponieważ znalazły tam doskonały rynek zbytu. Zazwyczaj popularne przez Chińczyków produkty, jakie z chęcią sprowadzają oni zza granicy to te, jakich z niezależnych przyczyn, jak niedostępność odpowiednich surowców, nie można wyprodukować w Chinach.

Często są to towary spożywcze, zwłaszcza te regionalne, jakich nie ma nigdzie indziej. Chińczycy to istni smakosze, więc szczególnie eksport do Chin towarów spożywczych jest popularny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*