Jak nasz stan psychiczny się pogarsza to do jakiego specjalisty musimy się udać?

Czym się różni psycholog od psychoterapeuty? Kim są ci specjaliści oraz czym dokładnie się zajmują? To zasadne pytania, gdyż dosyć często nie wiadomo, z czym jak również do kogo pójść, gdy pojawi się problem.

Możemy zacząć od psychologa. Jest to specjalista, jaki ukończył 5-letnie studia magisterskie z psychologii. podczas studiów uczył się przeważnie, w jaki sposób skonstruowana jest i jak działa psychika człowiekaludzka, co kieruje jego zachowaniem oraz emocjami, w jaki sposób funkcjonują społeczeństwa oraz różnego rodzaju grupy ludzi. Psycholog musi opanować sposoby wykonywania oraz interpretowania testów psychologicznych. podczas studiów wybierają specjalizację, mogą więc kształcić się w psychologii społecznej, klinicznej albo też międzykulturowej.

psychoterapeuta

Źródło: flickr.com

W zależności od konkretnego wyboru student będzie miał inne zajęcia, dlatego też każdy absolwent psychologii ma trochę inną wiedzę. Same natomiast studia psychologiczne nie przygotują całkowicie do udzielenia pomocy psychologicznej osobnikowi choremu oraz komuś cierpiącemu. Do takiej pracy konieczna jest często dodatkowa wiedza i praktyka, oprócz tego zalecana jest terapia przyszłego psychologa, głównie z tego powodu, by swoich problemów nie przenosić na innych klientów.

Bardzo pasjonuje Cię rozpatrywana w tym tekście kwestia? Jeżeli tak, to dodatkowo wejdź na ten odsyłacz oraz zdobądź użyteczne info.

Dosyć często w związku z tym absolwent psychologii uczy się dalej oraz otrzymuje następne stopnie specjalizacji we własnym zawodzie, jakimi mogą być psycholog ze specjalizacją kliniczną albo psychoterapeuta. W wielu miejscach można skorzystać ze wsparcia takiego specjalisty, jak na przykład szukamy najlepszego specjalisty, jak psycholog Wrocław mają w ofercie bardzo wiele tego typu gabinetów. Zobacz psychologiczny we wrocławiu.

Psychoterapeuta natomiast to osoba,

psycholog

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com

jaka ukończyła stosowne szkolenie, lecz już po uzyskaniu stopnia magistra psychologii. Szkolenie takie zajmuje często cztery lata, organizuje się je w różnych nurtach teorii. Najpopularniejsze szkoły terapeutyczne to psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza oraz humanistyczna. Różnią się tak naprawdę założeniami oraz technikami pracy z osobą potrzebującą pomocy. Każda jednak ma wspólny cel, to znaczy pomoc klientowi przez kontakt, rozmowę jak również ćwiczenia w rozwiązaniu problemów emocjonalnych. Taki specjalista oprócz wiedzy z psychopatologii człowieka, posiada też wiedzę oraz doświadczenie, w jaki sposób mają wyglądać sesje psychoterapii. Tak samo, jak psycholog przyjmuje w całej Polsce, szczególnie jak psychoterapia Wrocław są doskonałą destynacją. Więcej informacji – psychoterapia we wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*