Klinkier – innowacyjność w harmonii z historią

Dom, to nie tylko mury i bezpieczne miejsce to cząstka nas samych. Stawiając dom, pragniemy by stał się odbiciem naszych wymogów i sposobu życia. Usiłujemy zaaranżować go w taki sposób, by łączył w sobie najlepsze rozwiązania funkcjonalne, ekonomiczne i estetyczne. Jeżeli chcemy, aby wszystkie te cechy zostały spełnione, musimy wybrać właściwe materiały budowlane i wykończeniowe. Wybranie materiału na wykończenie zewnętrznej ściany budynku, zazwyczaj jest dylematem, czy ma to być cegła, czy tynk cienkowarstwowy czy może płytki z klinkieru.

elewacja klinkierowa

Autor: Armstrong Building Products
Źródło: http://www.yasna.pl/yasna.php?c=biuroprasowe2&b=1#
Aby otrzymać fantastyczny wizerunek domu wybudowanego z klinkieru, nie musimy stosować do tego celu cegły ogniotrwałe klinkierowej. Wystarczy, że nasz dom wybudowany w którejkolwiek technologi, obłożymy płytkami z klinkieru. Szeroka różnorodność kolorów od białego poprzez czerwony aż po czarny oraz bogate kolekcje wzorów i struktur, daje nam niezliczone możliwości aranżacyjne przy wykonywaniu projektu nie tylko ścian zewnętrznych budynku ale również dachu czy podłogi.

Płytki klinkierowe są fantastycznym surowcem izolacyjnym – . Dodatkowa powłoka muru, wyłożona z tego rodzaju płytek, minimalizuje straty ciepła zimą oraz ochrania dom przed przegrzaniem, w miesiącach letnich.

klinkier

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

Zewnętrzna ściana klinkierowa, zapewnia trwałość przez wiele lat, jest wytrzymała na warunki pogodowe co sprawia, że nie potrzebujemy już dokonywać wyboru pomiędzy estetyką i funkcjonalnością – wienerberger.pl/ceg%C5%82y-klinkierowe/galeria/elewacje. Klinkier, jest tworzywem wielofunkcyjnym i sprawdza się w wielu zastosowaniach. Zależnie od potrzeb, może być użyty do budowania ścieżek, murków, donic czy grilli, niezależnie od stylu ogrodu.

Przeznaczeń płytek z klinkieru może być nieskończenie wiele, tym bardziej, że coraz częściej używa się je nie tylko na elewacjach czy w ogrodach, ale także w oryginalnych stylizacjach łazienek, kuchni czy salonów. Fantastycznie konweniują zarówno do spokojnego i klimatycznego stylu wiejskiego, jak również do nowoczesnego minimalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*