Nowatorska technologia w firmie to zapewnienie udanych działań. Czy słyszałeś o cloud computing?

Jak to jest z tymi obecnymi systemami bezpieczeństwa, a zwłaszcza z coraz bardziej znanymi przetwarzaniem w chmurze, które określamy jako cloud computing. Technologia zdaje się niesamowicie nowoczesna i zaawansowana, ale jednakowoż nie każdy jest przekonany do tego rozwiązania. Jak to właściwie wygląda?

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest typ dostarczania usług informatycznych, gwarantuje to dostęp do współdzielonych zasobów, na które mogą składać się serwery, pamięć masowa, aplikacje i inne usługi dodatkowe. Wszystko to znaczy, iż osiągalne jest przetwarzanie i przechowywanie danych przy pomocy sieci. To rozwiązanie jest bardzo pomocne, gdyż nie jesteśmy zmuszeni zainwestować w kosztowną infrastrukturę, nie ma także przymusu zainstalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.

Opłata zaś jest naliczana tylko za zużyte zasoby. Jest jednak kwestia, która budzi trwogę u przedsiębiorców.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to bez wahania przeczytaj też to uzupełniające info (www.canadia.pl/). Po prostu kliknij ten link a z pewnością się nie rozczarujesz.

Otóż, zarządzanie sprzętem i zabezpieczenie danych leży po stronie dostawcy tej usługi. To potrafi zaniepokoić niektórych, bo obawiają się, że stracą wiadomości o swoich klientach, czy to przez zwykłą awarię czy może przez atak hakerski. Nie ma się czego obawiać, choć zagrożenie jest zawsze, zresztą jak w każdym zabezpieczeniu. Zwłaszcza można się obawiać, gdy powierzymy nasze dane firmom, jakie nie mogą się pochwalić doświadczeniem w tej dziedzinie. Najkorzystniej więc wybrać sprawdzonych, ale też rodzimych dostawców, co sprawia, że wiemy gdzie są zlokalizowane nasze dane, a ponadto, czy są odpowiednio chronione.

Co więcej, te firmy posiadające odpowiednie kompetencje i doświadczenie w zakresie wdrażania chmury, świetnie zdają sobie sprawę, że tak samo ważne jest, ażeby zatroszczyć się również o backup danych (co oznacza odzyskiwanie danych) i archiwizację. To konieczne, aby chronić dane przed niespodziewaną utratą, przykładowo przez awarię. Jak jednakowoż poznać, czy konkretna firma jest w pełni kompetentna? Odpowiednio rokuje doświadczenie, to iż konkretna firma jest na rynku już pewien czas. Istotne są również certyfikaty, potwierdzają one kompetencje w konkretnej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*