Tektura falista – opakowanie najwyższej jakości

Tektura falista ma kilka warstw papieru – zewnętrznych tj. gładkich arkuszy papieru i arkuszy środkowych – tych pofalowanych. To najczęściej stosowana tektura do produkcji opakowań.
Istnieje wiele rodzajów tektury falistej.

producent opakowań z tektury falistej
Poszczególne rodzaje odróżnia specyfikacja techniczna, co przekłada się na praktyczne właściwości. Ze względu na budowę możemy wymienić rodzaje tektury takie jak: tektura trzywarstwowa, czterowarstwowa, tektura pięciowarstwowa itd. W produkcji tektury falistej stosowane są różne papiery, które wpływają na jej jakość i wytrzymałość. Najpopularniej używane papiery to: papiery makulaturowe, testliner, kraftliner. Według gramatury oraz rodzajów papierów wyróżnia się następujące rodzaje opakowań z tektury falistej: opakowania wykonywane metodami wykrawania, pudła klapowe, opakowania fasonowe, opakowania kaszerowane, połączenie tektury falistej z drukiem offsetowym, a ponadto dodatki do opakowań oraz kratownice, narożniki, przekładki, wkładki i inne (patrz na bochem.com.pl). Producent opakowań z tektury falistej powinien podać właściwości tektury falistej poprzez zastosowanie mierników: FCT – odporność na zgniatanie płaskie, ECT – wytrzymałość na zgniatanie w pionie, BCT – wytrzymałość opakowania na ściskanie (zobacz ofertę). Z uwagi na różnych tektur można najodpowiedniej dostosować opakowanie do zastosowania.
Tektura falista ma mnóstwo zalet – jest lekka, mocna, trwała, giętka oraz efektywna kosztowo.

Ponadto, jest w zupełności odnawialna – do jej produkcji używa się odnawialnych naturalnie włókien drzewnych. Wszystko to sprawia, że w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych tektura kątowniki tekturowe falista zwana jest opakowaniem przyszłości, gdyż spełnia różnorodne wymogi parametrowe oraz oczekiwania klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*