Stosunki międzyludzkie nigdy nie są poprawne. To czyni nasze życie takie interesujące, chociaż często to przeszkadza w zwyczajnych relacjach

Nie zawsze wszystko się udaje, to przecież esencja egzystowania, że raz jest wyśmienicie, a następnie wręcz katastrofalnie. Jeśli mówimy o egzystowaniu to jednak przez większość czasu jest stabilne i niezbyt ciekawe. Zdecydowana większość z nas musi pracować, nie mamy pod dostatkiem czasu na realizowanie swoich pasji, nie zarabiamy tyle, ile byśmy chcieli. Bytowanie więc to prosta linia, statyczne tętno, kiedy niekiedy tylko przerywane poprzez podnoszące ciśnienie wydarzenia – błogie i trochę gorsze.

małżeństwo

Autor: Ben Seidelman
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie można powiedzieć o stosunkach międzyludzkich , które są właściwie naszym całym życiem. Podczas gdy się zakochujemy to jakby wszystko raptownie stawało się prostsze i piękniejsze. Nie myślimy już o smutnych chwilach, napawamy się daną chwilą. stajemy się podekscytowani i chcemy więcej takich błogich doznań. Psycholodzy zinterpretują ów stan jako „romantyczny”, trochę filmowy, miły jak nagły wybuch wiosny w środku zimy, ale na pewno nie trwający wiecznie. Nawet w filmach o tematyce romantycznej ten stan nie trwa trwale, pojawia się jakiś kłopot, który naraża na próbę nasz związek.

Taki obraz filmowy jednakże zawsze dobrze się kończy, a dalsze życie nie jest już przedstawione. A to właśnie w nim, w tym codziennym egzystowaniu nasz związek wystawiony jest na największą próbę – prawdziwe, czasem przyziemne, czasem bardziej ekscytujące, życie. To jest dopiero próba czasu, która wykaże czy faktycznie jesteśmy dla siebie stworzeni. To w tym okresie rozważają się losy naszego stosunku (kompleksowy artykuł o terapii par). W zasadzie to w każdym okresie może wybuchnąć kryzys, ale nie ma normy, bo każda relacja jest przecież inna. Poniektórzy mają już jednak takie problemy w typowej komunikacji, tak nie mogą wykopać źródła swoich kłopotów (a chcą!), że decydują się na terapię małżeńską.

małżeństwo

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Taka terapia częstokroć likwiduje sporo kłopotów, ale uwaga(!) działa tylko wówczas, gdy faktycznie dwie osoby tego naprawdę pragną.idź do strony invoice automation invoice automationJeśli jednak tylko jedna osoba będzie tego chciała, a druga nie będzie widziała kłopotu, to szansa na ocalenie związku niestety raptownie spada. Niemniej, czasem każda więź wystawiony jest na próbę i jakoś udaje się zażegnać kryzys bez kuracji, więc może zanim się na to zdecydujemy, spróbujmy powalczyć sami, być może to się opłaci.


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*