Kilka istotnych informacji na temat tego, co należy sprawdzić w czasie wyboru drukarni czy introligatorni.

Drukarki są bardzo często używanymi urządzeniami firmach i domach, lecz często zachodzi potrzeba zamówienia czegoś w jakiejś profesjonalnej drukarni. Rzecz jasna na upartego można wszystko drukować samemu, jednak przekazanie tego firmie, która się tym specjalizuje nie tylko może być wygodniejsze, ale też niekiedy tańsze.

wydrukowany plakat

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Zostaje jedynie tylko kwestia tego, jak wybrać drukarnię, bo niestety tutaj czeka parę pułapek. Wielu osobom wydaje się, że drukowanie ulotek to prosta czynność i że każda drukarnia sobie z nią bez problemów poradzi – druk ulotek. Lecz jak widać to w rzeczywistości z jakością tego, co proponują różne drukarnie bywa bardzo różnie, dlatego też warto przy wyborze trochę się zastanowić. Najważniejszą sprawą powinno być ocenienie, jaka jest jakość oferowanego druku i na jakim rodzaju papieru realizowane są zlecenia. Warto tu porównać oferty paru różnych firm, przez co ocenić będzie można, co się otrzyma w określonych pieniądzach. Papier ma duże znaczenie jeżeli będzie chodzić o końcową jakość poligraficznych materiałów, z tego też powodu zawsze powinno to być priorytetem.

Jakość łączyć się będzie z dwoma rzeczami, to znaczy doświadczeniem pracowników i odpowiednim parkiem maszynowym, z którego korzysta się podczas drukowania. O ile pracowników trudno jest wiarygodnie sprawdzić, o tyle o maszyny bez problemów można zapytać w czasie rozmów. Rzetelna drukarnia nie powinna mieć nic do ukrycia, jeśli jednak pojawią się jakieś próby migania się od odpowiedzi, to trzeba być ostrożniejszym. Można jednak sprawdzić, jak długi czas dana firma istnieje na rynku i jakiego rodzaju klientów miała okazję obsługiwać, w oparciu o to również można wiele wywnioskować. Kolejną istotną sprawą jest kwestia przejrzystości cen. Sporo drukarni oraz introligatorni stosuje jakąś dziwną politykę dodawania dodatkowych kosztów czy też chowania ich w cennikach, a przecież zamawiając druk naprawa drukarek zielona góra plakatów będzie się chciało wiedzieć, ile będzie do zapłacenia – dowiedz sie więcej o druku plakatów. Przejrzyste cenniki i prostota w składaniu zamówień z pewnością będą kolejnymi argumentami za tym, aby wybrać firmę jaka je oferuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*