Jak przedstawiał się rynek usług kurierskich przed kilkunastu laty, jak przedstawia się to na dzień dzisiejszy.

Jeszcze całkiem niedawno nadanie paczki kojarzyło się każdemu z pocztowym okienkiem, do którego trzeba było wystać sporo czasu w kolejce. Faktycznie przez długie lata ludzie żadnych możliwości nie mieli, wszystko było uzależnione od widzimisię monopolisty.

Standard usług

kurier na rowerze

Źródło: pixabay.com

był bardzo kiepski, paczki i listy często ginęły albo dochodziły z dużym opóźnieniem. Kilkanaście lat temu na rynku zaczęły działać pierwsze firmy kurierskie, które zaczęły rozwozić przesyłki do odbiorców. Na samym początku ich klientem przeważnie był, który za pewność i szybkość dostarczenia mógł trochę dopłacić. Poczta nie przejmowała się tym zbytnio, bowiem procent tego typu przesyłek był niewielki i nie stanowiły one żadnego realnego zagrożenia. Wszystko zaczęło się zmieniać w chwili, kiedy Polacy kupować zaczęli w serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych. Nagle zaczęło się okazywać, że zapotrzebowanie na dostarczanie przesyłek rośnie w bardzo szybkim tempie, a w okresie przed świętami wręcz jest kataklizm, i to właśnie sklep z włóczkami elektroniczny stał się ogromnym źródłem napędzającym ten rynek.

przesyłki

Autor: Rob Lawton
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie firmy obsługujące krajowe i zagraniczne przesyłki zadomowiły się mocno na naszym rynku, odbierając sporą jego część niedawnemu monopoliście. Znacznie poprawił się standard usług, a równocześnie sporo zmniejszyły się ceny. Już obecnie firma kurierska (typu PATRON SERVICE FIRMA) nie będzie sobie liczyć za krajową paczkę więcej niż dwadzieścia złotych, a jeżeli ktoś będzie prowadził sklep i podpisał umowę, to może liczyć na jeszcze mniejszą kwotę.

W praktyce ceny przesyłek kurierskich mają podobny poziom, co ceny na poczcie, a jednak nadal liczyć można na znacznie lepszą jakość obsługi. Normą jest, że wszystkie kurier przesyłki nadane w jednym dniu już następnego będą u odbiorcy, a co jeszcze, będą dostarczone przez firmę kurierską prosto do miejsca, w jakim właśnie się przebywa – zawitaj do nas czasami. Przy poczcie tak dobrze już nie będzie, bo najczęściej listonosz zostawi jedynie awizo, a potem swoje w kolejce będzie trzeba odstać. Z tego też powodu rynek usług kurierskich bez przerwy rośnie i nic nie będzie wskazywać na to, aby się miał zatrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*