Czy warto decydować się na rozliczanie PITa u fachowca?

Urząd Skarbowy jest w Polsce jedną z tych instytucji, które zazwyczaj wywołują w nas strach. Jakiekolwiek działania, jakie są niezgodne z prawem US błyskawicznie wykrywa i najczęściej nakłada duże kary. Podatki zresztą są znienawidzonym obowiązkiem obywatelskim, tym samym brak sympatii dla Urzędu Skarbowego jest absolutnie naturalny.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu, wskazane jest przyłożyć się do wypełniania deklaracji podatkowych, jak chociażby PIT 36. Najdrobniejszy błąd bowiem zmusza do kolejnego stawienia się w urzędzie, co jest nie tylko stresujące, ale również przeważnie kłopotliwe. Dziś dużo osób korzysta w czasie rozliczeń z pomocy fachowców.

Czy rzeczywiście warto zdecydować się na taki krok?

Gdy nie ma się czasu na wykonywanie wymagających wyliczeń lub nie jest się pewnym, czy nie popełni się istotnej pomyłki, wtedy wynajęcie księgowego jest rozsądnym posunięciem. Z reguły jednorazowe rozliczenie nie jest dużym wydatkiem i sięga maksymalnie kwoty 100 złotych (nawet w dużych miastach).

Na dodatek, księgowi są na bieżąco ze wszystkimi zmianami, które pojawiają się w polskim prawie podatkowym, tym samym PIT 2015 będzie związany z innymi ograniczeniami każdego roku (więcej info). Ma to odniesienie przede wszystkim do tych osób, jakie planują skorzystać z ulg podatkowych.

Pragniemy rozgonić wszelkie Twoje niepewności oraz zapewnić Ci nowe i interesujące wątki. Zatem ciekawa treść czeka na Ciebie w poniższym linku.

Ich stałe modyfikacje mogą sprawić, że dana ulga już nie będzie przysługiwać lub podatnik nie będzie wiedział, że może skorzystać z innej ulgi, do której wcześniej nie miał prawa. Należy mieć to na uwadze m.in., kiedy w danym roku podatkowym stawiało się dom, bądź inny budynek.

Kalkulator i finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowiec rozliczy PIT w kilka minut i co najważniejsze – wyśle go za pomocą uruchomionej platformy internetowej natychmiast do Urzędu Skarbowego, dzięki czemu klient nie musi się już zajmować tą kwestią. Istnieje również możliwość wyznaczenia księgowego jako własnego przedstawiciela w kontaktach z urzędem, co umożliwia dużą oszczędność czasu. Oczywiście, najlepiej zdecydować się na polecanego księgowego.

Z racji tego, że ilość biur rachunkowych funkcjonujących na obecnym rynku jest dość duża, na pewno odszuka się propozycję spełniającą indywidualne oczekiwania. Świetnym rozwiązaniem jest też zapytanie rodziny lub znajomych, czy jest księgowy, jakiemu ufają i któremu są w stanie powierzyć wypełnienie deklaracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*