Co to jest galwanizacja? Jakie są jej rezultaty? Dlaczego często wykorzystywana jest przykładowo w przemyśle budowlanym?

Są różne sposoby zabezpieczania części stalowych przed korozją, jedną z takich metod jest galwanizacja. Na czym polega taki zabieg?

firm

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Galwanizacja zobacz jak wygląda galwanizacja to metoda wytwarzania cieniutkiej powłoki na elementach metalowych, w celu zabezpieczenia przed wpływem czynników zewnętrznych. Z reguły w czasie takich zabiegów nakładany jest jeden rodzaj metalu na inny. Ta bardzo cienka warstewka pozwala na zwiększenie trwałości takich rzeczy. Element taki jest umieszczany w kąpieli galwanicznej. Za pomocą energii elektrycznej przepływającej z jednej elektrody do drugiej, element stalowy szczelnie pokrywa się cienką, ochronną warstwą metalu. Galwanizacja da znacznie lepsze efekty niż malowanie standardowe lub [alufinish polska] natryskowe.

Jednym z tego rodzaju zabiegów jest cynkowanie – poznaj propozycję cynkowania. Tutaj przedmiot pokrywany jest niewielką warstwą cynku. Ochrania to przed działaniem wody i powietrza. Taka metoda stosowana jest niesamowicie często. Z reguły w przemyśle samochodowym, lotniczym lecz też w przemyśle budowlanym. To znaczy w miejscach, gdzie tak ważne jest chronienie elementów przed wpływem atmosfery, jakie skracają trwałość wielu rzeczy. Cynkowanie jest ogromnie przydatną metodą, która często jest nie do zastąpienia. Z różnych stosowanych metod cynkowania można wymienić proszkowe, ogniowe, natryskowe czy choćby wspomniane już galwaniczne.

Wszystkie te metody są bardzo dobre oraz mogą zapewnić trwałość elementów metalowych nawet do kilkunastu razy zwiększoną niż normalnie. To właśnie wytrzymałość elementów przemawia za tym, że metoda ta jest tak bardzo popularna i często stosowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*