Jaki nabyć nagrobek?

Kupując nagrobek dla krewnej osoby pragniemy mieć pełne przekonanie, iż wybierany pomnik będzie spełniał swą funkcję przez długie lata. Na co powinniśmy kierować uwagę wybierając nagrobek? Jaki wybrać materiał, jaki wzór?
Dobór nagrobka łączy się z niełatwą decyzją dodatkowo skomplikowaną przez emocje towarzyszące śmierci krewnego.

opakowanie kartonowe

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to, będzie to decyzja znacząca dla upamiętnienia członka familii w godny i trwały sposób. Chociaż wybór często musi podyktowany być osiągalnymi finansami, to należałoby znać kilka podstawowych faktów na temat nagrobków. W naszym kraju dominującą w tej chwili odmianą pomników są przytwierdzone na mogile ziemnej grobowce indywidualne jak też nagrobki podwójne zobacz na . Coraz to rzadziej buduje się tak zwane grobowce, a więc nagrobki podpiwniczone przeznaczone niekiedy dla całych familii. Pomniki mogą być stawiane w nieomal każdym rozmiarze jak też kształcie. Trzeba jednak mieć na względzie, iż im większa a także bardziej skomplikowana wzorniczo mogiła tym wyższy będzie koszt jej realizacji.
oferta - fotografijka

Autor: vcheregati
Źródło: http://www.flickr.com

przewoźnik

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Dostępne w handlu pomniki pomniki granitowe stworzone są z różnorodnych surowców, lastrików, konglomeratów i kamieni naturalnych. Nagrobki granitowe cieszą się najogromniejszą popularnością w naszym kraju, gdyż cechuje się najogromniejszą wytrzymałością jak też trwałością równocześnie dając niepospolite efekty wizualne nagrobek granitowy. Zdecydowanie odradza się wykonywanie pomników z marmuru. W naszym klimacie tego wariantu skała wapniowa pod wpływem wody oraz mrozu ulegnie erozji, przez co ledwo po dziesięciu latach niezbędna będzie wymiana nagrobka.

Europejskie, w tym krajowe granity cechują się nie tylko dużą trwałością na warunki atmosferyczne ale też ogromnym kalejdoskopem zabarwień i naturalnej faktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*