Jakim materiałem najbardziej korzystnie ocieplać poddasze? Co istnieje w tej sprawie do wyboru? Na co zwracać baczną uwagę?

Od lat, najbardziej wybierana do termicznej izolacji dachu jest wełna mineralna. Jednak tego rodzaju proporcja ulega zmianie, ponieważ coraz częściej klienci pytają o piankę poliuretanową którą nanosi się natryskowo. Aby być w stanie spełnić swoje plany i zamieszkać pod stromym dachem, trzeba początkowo ocieplić jego połacie. Najbardziej właściwy jest materiał, jaki nie będzie jedynie ochraniał tylko przed zbyt wielką utratą ciepła, ale także będzie niepalny, dźwiękochłonny oraz trwały i szczelnie wypełni przestrzeń.

budowa

Źródło: pixabay

Do plusów można również zaliczyć to, że jest bardzo prosty w montażu i odpowiednio lekki. Tego rodzaju warunki spełnia hurtownia przędzy mineralna, która jest stosowana bardzo często. Zna ją większość osób które stawiają dom. Jednocześnie coraz bardziej częste jest ocieplanie pianką poliuretanową. () Tego typu metoda jest coraz bardziej oraz częściej rekomendowana do termicznej izolacji dachów. Dostępna jest pod postacią twardych płyt, które są przeznaczone do ocieplania połaci od zewnątrz (tak zwana izolacja nakrokwiowa), ale i jako piana nakładana natryskowo od środka. Zwłaszcza ten drugi sposób jest bardzo znany, nieustannie zwraca też uwagę inwestorów. Nas szczególnie interesuje ten drugi sposób – ocieplanie pianką poliuretanową to bowiem sposób przyszłościowy i bardziej pewny. (Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową) Zwłaszcza interesująca jest bardzo szybka instalacja, co oznacza, że już dwie osoby mogą zrobić około dwustu pięćdziesięciu metrów kwadratowych izolacji dziennie. Sposób natrysku natomiast powoduje, że właściwie nie pojawiają się ograniczenia instalacyjne. Co ciekawe, dzięki ponad stukrotnemu rozrostowi, izolacja natryskowa wypełnia każdą lukę oraz zakamarki gwarantując najwyższej jakości szczelność, a jednocześnie maksymalną efektywność izolacji.

Pianka nie wywołuje uczulenia u ludzi oraz zwierząt, nie pyli. Poliuretan jest substancją całkowicie obojętną chemicznie, a jednocześnie jest nietoksyczny i bezwonny. Materiał tego rodzaju jest bardzo skutecznie wykorzystywany w przemyśle spożywczym i może mieć bezpośredni kontakt z jedzeniem. Pianka nie stapia się, choć w internecie pojawiają się fałszywe informacje na temat jej rzekomej wysokiej palności. Pianka jest termoutwardzalna, znaczy to, że pod wpływem wysokiej temperatury nie wraca do swojej pierwotnej formy, którą jest stan ciekły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*