Fotograf produktów – czy to dobry zawód

Sporo zaczynających karierę fotografów myśli najczęściej o rozpoczęciu kariery jako fotograf ślubny.

Nie jest to nietrafiony pomysł, ale zaczęcie kariery w tego typu dziale wiąże się z walką z dużą konkurencją. O wiele łatwiej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.

Fotografia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Przykładem takiej niszy jest fotografowanie produktów. Jest to rozwijająca się dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (więcej pod adresem). Jak powszechnie wiadomo, firmy przeznaczają bardzo duże pieniądze na działania reklamowe i na promocję swoich produktów. Może to być reklama w formie papierowej, małych czasopism, w prasie bądź internecie. W każdym z tych przypadków niezbędna jest fotografia produktu, bo jak mówi stare powiedzenie jeden obrazek jest więcej wart niż 1000 słów. Atrakcyjna fotografia produktu przyciąga wzrok i przedstawia produkt jak dobrze to możliwe. Jest to metoda na zwiększenie sprzedaży, dlatego firmy szukają doświadczonych w temacie fotografów.

Najlepsze są zlecenia na fotografie produktów od dużych spółek, ale na początku kariery trzeba zacząć od czegoś łatwiejszego. Na pewno są lokalne markety, które dostarczają co tydzień reklamy. Dobrze tam zgłosić się ze swoją ofertą. Innym pomysłem jest sprawdzenie miejscowych agencji reklamowych i przedstawienie swojego portfolio i umiejętności. Takie agencje najczęściej są otwarte na rozpoczęcie współpracy z młodymi osobami. To jest możliwość, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie można próbować się przebić dalej.

Fotografia produktów to nie jedyna nisza, modny jest także np. lookbook (). W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę, że warto próbować się wyspecjalizować w konkretnej działalności.

Ciekawi Cię taka kwestia? Jeśli tak, to bez wahania kliknij ten link – ta polecana strona też również okaże się warta zainteresowania.

Łatwiej i szybciej zostać można ekspertem w wąskiej działce niż specjalistą od wszystkiego. Aby aby osiągnąć ekspercki poziom, należy zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*