Jakie są popularne metody na ocieplanie budynków, jakie zalety posiadają poliuteranowe pianki.

Odpowiednie ocieplenie domu ma bardzo duży wpływ na jego późniejszą eksploatację. Dlatego też już na etapie stawiania warto pomyśleć o tym, aby nie bawić się za jakiś czas w kłopotliwe remonty.

Jeżeli nie dopilnuje się sprawy ocieplenia,

budowa domu

Źródło: flickr.com

to przede wszystkim trzeba będzie dużo więcej płacić za zimowe ogrzewanie, różnice w wysokościach rachunków wynosić mogą nawet sto procent. Oprócz tego nieocieplone ściany czy sufity mogą przepuszczać chłód, więc nawet przy odpowiednim grzaniu komfort w takich pomieszczeniach zbyt duży nie będzie. Metod ocieplania budynków jest parę, w ostatnim czasie naprawdę dużym zainteresowaniem cieszą się natryskowe pianki. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne, gdyż używać je można zarówno do dachów płaskich i spadzistych, jak również ścian, podłóg i stropów. () Poza tym dzięki technologii montażu otrzymuje się warstwę bez różnych łączeń i szczelin, więc są całkowicie wyeliminowane cieplne mostki. Oprócz tego pianki są bardzo trwałe i skuteczne, z tego też powodu coraz częściej się po nie zaczyna sięgać. Piankowa izolacja (cegła ogniotrwała) polega na tym, że na powierzchnię, która ma być izolowana natryskuje się niezbyt grubą warstwę płynnej substancji. Więcej informacji – izolacjepiankowe.com.pl/. Substancja ta powstaje poprzez zmieszanie poliolu i izocyjanianu, i w ciągu kilku sekund wszystko reaguje, tworząc na sam koniec bardzo wodoszczelną i wytrzymałą powłokę.

izolacja

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dachów ocieplanie będzie polegało na tym, że kładzione jest minimum trzy warstwy mające grubość około 1,5 cm. W niejednym przypadku wystarczy to w zupełności, jednak w rzeczywistości i tak wszystko uzależnione będzie od potrzeb projektowych. Ta technologa umożliwia jednoczesne położenie nawet dziesięciu warstw, co daje około piętnastu centymetrów na grubość i wystarcza na największe nawet mrozy. Dużą zaletą pianek jest również ich cena. Ocenia się, że ocieplenie takim sposobem będzie nawet kilkadziesiąt procent tańsze, niż na przykład wełną czy styropianem, a na pewno jest również znacznie praktyczniejsze do kładzenia. W naszym kraju pianki są używane od dwóch dekad i póki co bardzo dobrze się sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*