W jaki sposób urządzić sypialnię bez okna – ciekawe pomysły

Pokój nocny jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym budynku mieszkalnym. Czasami jest bagatelizowana, nie uważa się jej za ważne pomieszczenie, ale w naszej opinii niesłusznie. Jest to w końcu pokój w którym odpoczywamy po trudnym dniu i trzeba się wygodnie wyspać, by nabrać sił, żeby stawić czoło wyzwaniom następnego dnia.

Sypialnia

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Centralnym elementem wystroju jest, oczywiście łóżko. Musi być ono duże i komfortowe dla każdego, kto będzie w nim spał. Zwrócić trzeba też uwagę na dużą szafę, gdyż zwykle to przede wszystkim w tym pokoju się ubieramy.

Cozrobić w przypadku, gdy sypialnia usytuowana jest w takiej lokalizacji, że stanowi pomieszczenie bez okna? Albo gdy jej okna umieszczone są totalnie naprzeciwko okna sąsiadów, którzy mogą do nas bezkarnie zaglądać? W takiej sytuacji mamy możliwość zdecydować się na pokój bez okna. Można też dać okno z lustrem weneckim, zamiast normalnych szyb. Wtedy możemy patrzeć na zewnątrz, ale nikt nie zobaczy, co się dzieje w środku.

Gdy jednak postanowimy zrezygnować całkiem z okien, dużym problemem będzie wentylacja. Możemy rozwiązać ten problem na wkilka różnych sposobów ( it). Najłatwiejszym stanowi zostawianie drzwi otwartych na oścież cały czas i otwarcie okna w pomieszczeniu naprzeciw. Możemy też zawiesić zasłonę zamiast wstawiać drzwi. Innym rozwiązaniem będzie skorzystanie z już będącej kratki wywiewnej. Jeśli takiej brak, mądrze byłoby zainwestować w ścienny nawiewnik powietrza.

łózko w sypialni

Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS
W przypadku braku okna w pokoju nocnym, należy pomyśleć o tym, aby pomieszczenie było odpowiednio oświetlone. Brak naturalnego światła sprawi, że bez dobrego żyrandola, pokój stanie się bardzo ponure. Dodatkowo trzeba zastosować lampki nocne lub securityservice boczne kinkiety. Kolory stosowane w sypialni powinny być jasne i pastelowe. Ciemne albo jaskrawe kolory optycznie jeszcze bardziej zaciemnią pomieszczenie. Więcej praktycznych inspiracji – serwis online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*