Autoklaw jako instrument do odkażania

Autoklaw to urządzenie do sterylizacji. Autoklaw rewelacyjnie nadaje się do luksusowych salonów piękności, a także gabinetów kosmetycznych, gabinetów lekarskich, czy też wszelakiego typu ośrodków SPA. Są to aparaty łatwe w obsłudze, efektywne w działaniu i dość szybkim ciągu sterylizacji.

Autoklaw

Autor: Mackenzie Cowell
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od stosowanych instrumentów i materiałów, trzeba używać autoklaw odpowiedniej wersji, który zapewni wydajną sterylizację wsadu.

Osiągalne są również autoklawy umożliwiające skuteczną sterylizację dla artykułów wskazanego rodzaju. Autoklaw dzieli się na kategorię B, S i N. Kategoria S jest kategorią pośrednią pomiędzy pozostałymi. Sprzęt klasy S powinny być starannie poddane właściwym testom. Są one bardziej specyficzne i mają wskazania, jakiego gatunku narzędzia zdołają być sterylizowane w takim urządzeniu.

Autoklaw owej kategorii rewelacyjnie sprawdzi się w gabinetach dentystycznych, ginekologicznych, chirurgicznych, także wielu pozostałych. Dzisiaj do sterylizacji instrumentów przeważnie używa się sterylizatory parowe. Autoklaw zaprojektowany do sterylizacji pełnego spektrum materiałów jest urządzeniem kosztownym i w pełni przydatnym wyłącznie w szpitalach i gabinetach wysoko specjalizowanych. Zapewnia sterylizację wszelkiego rodzaju materiału, razem z wgłębionymi, także długimi cienkimi rurkami. Sprawdź więcej na:

Autoklaw jest sprzętem o całkiem obfitych gabarytach, toteż do postawienia wymaga odpornego blatu. W wypadku wkomponowania w umeblowanie, wymaga zapewnienia pustej powierzchni wokół obudowy w celu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Sprzęt ma zasobnik wody czystej i zużytej. Pojemność pojemników, także wielkość eksploatowanej wody jest zależna od rodzaju autoklawu. Do sterylizacji powinno się użytkować jedynie wodę demineralizowaną, albo adwokat z wrocławia z destylarki

Wszelki autoklaw posiada nieduży panel sterowania z klawiaturą, oraz wyświetlacz czasu, temperatury i ciśnienia w toku cyklu. Jest opcja wyboru jednego z paru oprogramowań sterylizacji o wyznaczonych parametrach temperatury, ciśnienia i czasu sterylizacji. Istnieje również możliwość podłączenia drukarki, czy też pamięci zewnętrznej, która gwarantuje powielanie danych o procesie. Nie zapomnij wejść na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*