Plusy zastosowania telebimów w nowoczesnych formach reklamy, jak sprawdzają się one w dużych miastach.

Jedną z najskuteczniejszych obecnie form wielkoformatowych reklam są telebimy. Popularność zdobyły stosunkowo niedawno, bo zaledwie kilkanaście lat temu, a bardzo dużo do tego się przyczynił technologiczny rozwój. W telebimach używane są mocne, wydajne diody, jakich światło jest widoczne z daleka, a oprócz tego będą one zużywać bardzo mało prądu.

Telebim reklamowy

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
W skład każdego piksela wchodzą trzy diody, to znaczy zielona, niebieska i czerwona. Sterując natężeniem świecenia wszystkich diod niezależnie otrzymuje się ostateczny kolor piksela, czyli to, co widzi odbiorca. Telebimy złożone są z paneli, a każdy z nich będzie się jeszcze składał z kilkuset pikseli. Ogromną zaletą telebimów stała się modułowa budowa, przez to że pojedyncze panele łatwo mogą być łączone w duże bloki, to zbudowanie większych urządzeń nie jest trudną sprawą. Z tego też powodu w różnych miejscach można znaleźć telebimy o bardzo różnych rozmiarach, niektóre z nich mają kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni i widać je doskonale nawet z odległości kilkuset metrów – warto sprawdzić.

Telebimy bardzo często można spotkać w mniejszych i większych miejscowościach. Zlokalizowane są one najczęściej w miejscach, gdzie będzie przebywać dużo ludzi, więc bardzo dobrze się sprawdzają ruchliwe skrzyżowania czy pobliże sportowych i rozrywkowych obiektów. Takie położenie sprawia, że reklamy emitowane na telebimach będą dostępne dla dużej ilości potencjalnych odbiorców, a że często będzie ona przyciągać wzrok przechodniów, to cechuje się ona wysoką skutecznością.

Jednak mimo bardzo dużych plusach telebimów pamiętać także trzeba o ich wadach. Największą z nich jest jasność z jaką świecą, szczególnie nocą. Jeśli telebim szczecin struga świeci zbyt intensywnie, to może powodować oślepianie kierowców i pieszych, a to niestety zakończyć się może wypadkiem.

Oczekujesz na nowy wpis? Pragnę poinformować Cię, że autorska witryna jest już gotowa. Więc namawiam do przejrzenia jej.

Z tego też powodu w wielu miastach zostały wprowadzone regulacje precyzyjnie określające, gdzie i jak mogą być montowane telebimy, żeby nie powodowały zagrożenia. Dzięki temu będą one bezpieczne, a jednocześnie będą spełniały swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*