Piramidy linowe i siatki na placu zabaw dla najmłodszych

Ruch to zdrowie, to nie powinno podlegać wątpliwości. Trening i ruch potrzebny jest dla najmłodszych, jak i dla tych bardziej starszych.

Dla najmłodszych, gdyż rozwijają mięśnie i koordynację ruchową, dla starszych, gdyż podtrzymuje formę i lepszą sprawność na lata. Co tu dużo mówić, w każdym etapie naszego życia trzeba o tym pamiętać. Oczywistym jest, że niekiedy są takie lata, iż starcza sił jedynie na dom (czytaj też ogrodzenia panelowe – producent) i zajęcie zawodowe, lecz powinniśmy spróbować znaleźć choć trochę czasu na aktywność fizyczną.
Jak o tym pomyślimy to takie uciążliwe się to nie wydaje, w sumie można w weekend zaplanować aktywne wypady za miasto, na rower, albo autem w góry, a potem wspinać się na jakąś górę. Nie pobijajmy rekordów, przecież to nie jest najważniejsze, a każdy ma swoje tempo, więc najważniejszy jest ruch, a zawody zostawmy dla tych, co zawodowo zajmują się sportem. Jeśli nie wyjeżdżamy możemy przecież zaszyć się w miejskich parkach i tam aktywnie spędzić dzień – przykładowo lekki piknik połączony z grami i zabawami.

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

Siatki nie tylko służą dzieciom do frajdy, ale także skutecznie chronią je przed upadkami, wobec tego nawet dzieci, jakie wspinają się na spore wysokości nie muszą się niczego bać. Piramida linowa jest o tyle pociągająca, iż wewnątrz posiada rozmaite elementy, na przykład kominy wspinaczkowe, drabinki linowe oraz inne. Dzięki temu dzieci mają nieskrępowaną możliwość wspaniałej zabawy. Urządzenia te dostępne są przeważnie w wielu wersjach, fabrykanci dbają o dostosowanie ich do odpowiedniej grupy wiekowej, wobec tego oferują piramidy linowe dla najmłodszych, dzieci do lat 3, 4 czy także do lat 6.

A nawet spędzenie czasu na placu zabaw, gdzie jest mnóstwo jest ciekawych przyrządów do zabawy i ćwiczeń. Bardzo korzystnie sprawność ćwiczą piramidy liniowe oraz pozostałe urządzenia na plac zabaw (zobacz: ). Są tak naprawdę przeznaczone dla dzieci, lecz dorośli również mają coraz więcej możliwości, bo przy tradycyjnych placach zabaw tworzone są miejsca, gdzie jesteśmy w stanie poćwiczyć. Ustawiane są różne przyrządy, do biegania, do podnoszenia ciężarów, do robienia brzuszków, i ćwiczą tam wszyscy, od najmłodszych do najstarszych.

Z pewnością każdy rodzic zauważył, iż dzieci kochają się wspinać, wobec tego place zabaw na pewno nie powinny być pozbawione siatek wspinaczkowych. Siatka na plac zabaw to wspaniałe urządzenia wspinaczkowe, które występują w rozmaitych konfiguracjach a także kolorystyce, co wysoce zwiększa ich atrakcyjność. Siatki wspinaczkowe mogą być konstruowane w dowolnym zarysie, odróżniają się też od siebie wielkością a także kolorem, do wyboru jest masa rodzajów, które mogą przybierać odmienne, poszczególne zarysy.

Na szczęście w ostatnich latach zmieniła się w Polsce mentalność i dzisiaj rzeczywiście sporo osób ćwiczy bardzo wytrwale. To bardzo istotne, że nie dokonujemy żeby się tylko pokazać, lecz robimy to przede wszystkim dla siebie – dla własnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Trend aktywnego sposobu bycia i zdrowego odżywiania dotarł do nas z krajów zachodnich, ale tak naprawdę, gdyby nie nasze chęci nigdy bylibyśmy w stanie na zmianę swoich nawyków. To naprawdę ważne dla następnych pokoleń, ponieważ dzięki temu, że jesteśmy bardziej wytrenowani to przyszłe pokolenia będą miały silniejsze organizmy. A po treningu, szczególnie dla dzieci dobra będzie bocianie gniazdo huśtawka.

dziewczynka na placu zabaw

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Zarówno siatki wspinaczkowe jak także piramidy linowe to fenomenalne urządzenia, których nie może zabraknąć na placach zabaw. Rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich pociech, gdyż urządzenia te są ogromnie wytrzymałe i całkowicie bezpieczne, zatem podczas korzystania z nich dziecku niewątpliwie nie stanie się żadna krzywda. Wręcz przeciwnie, na takich urządzeniach dziecko może nie tylko świetnie się bawić, lecz także modyfikować swoją sprawność ruchową a także budzić w sobie zamiłowanie do aktywności fizycznej, co naturalnie wartościowo wpłynie na jego zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*