Naprawdę opłaca się importować rzeczy z Chin

Szanujmy Chiny, ponieważ to dynamicznie rozwijająca się gospodarka, która za jakiś czas będzie tak naprawdę na piedestale. Wiadoma sprawa: mieszkańcy Chin są generalnie ciągle dosyć niezamożnym narodem, ale zapamiętajmy, że jeszcze jakiś czas temu Chińczycy cierpieli na głód, a więc progres jest godny respektu. Ciężko zatem nie docenić Chińczyków, w szczególności, iż w ciągu ostatnich lat dostrzec można, że typowo chińskie produkty nie są wcale tandetne. Przykładowo spółka Lenovo dobrze obrazuje chiński sukces.

kartony z papierami

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

I tutaj należy postawić zasadnicze pytanie: jak jakoś, choćby minimalnie, wzbogacić się na rozwoju tego dużego kraju? Są naprawdę interesujące rozwiązania. Nawet najzwyklejszy studenciak jest w stanie zarabiać na chińskim sukcesie!

Przecież niemalże każdy z nas może importować artykuły z chin – trzeba posiadać odpowiednie środki, a oprócz tego odpowiedniego dostawcę. Jeśli dopiero co zaczynamy importować produkty z Chin mamy prawo nie mieć zielonego pojęcia, którzy Chińczycy są OK, a którzy po prostu nieco jakby psują polepszający się wizerunek Chin na świecie. Na całe szczęście na azjatyckich serwisach zakupowych można bez większego kłopotu rzetelnie sprawdzić sprzedawcę, no to akurat nic specjalnie problematycznego. Bardzo cieszy, że chińskie towary są coraz solidniejsze, choć inna kwestia jest taka, iż w istocie Chiny są coraz droższym państwem, to jasne.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nadal taka zwykła chińska hurtownia internetowa, a naprawdę dużo ich prowadzi działalność, może zagwarantować bardzo dobre telefony, ubrania bądź drobne AGD w coraz lepszej jakości, lecz za te pieniądze o których w powiedzmy Polsce moglibyśmy tylko marzyć. Niby gwałtowny wzrost importu w negatywny sposób działa na naszą gospodarkę, bo polska produkcja jest dużo mniej konkurencyjna pod względem kosztów, lecz jakby nie patrzeć trudno nie dostrzec, że właśnie tak sprawuje się wolny rynek. Inna sprawa (kancelaria adwokacka łukasza sołtysa) to naturalnie to, iż na wszelkie towary z Azji jest naliczane cło oraz inne podatki. A więc zysk będzie mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*