Osuszacze które pozwalają skutecznie zwalczać wilgoć

Wilgotność w murach jest niesłychanie niesprzyjająca dla konstrukcji obiektu, pomniejsza jego żywotność, niszczy tynki, a również posiada niesprzyjający wpływ na zdrowie osób.

Prawidłowe ubezpieczenie domu przed niszczycielskim oddziaływaniem wilgotności potrzebuje dokładnego określenia źródeł zawilgoceń, a dopiero później osuszania.
Osuszacze Opole, czy Katowice to urządzenia ułatwiające utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Sporo dodatkowych informacji znajdziesz na tej stronie osuszacze opole. Umożliwiają efektywnie zwalczać wilgoć, która aktywuje rozkwit pleśni, grzybów, także korozji. Osuszacze powietrza posiadają ogromne przeznaczenie w domach, książnicach, piwnicach, garażach, suszarniach, pokojach z wyposażeniem komputerowym, przy robotach renowacyjnych.
osuszacz powietrza

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
By osuszanie budynków Opole miało sens, budynek winien mieć dobrą izolację poziomą i pionową. Są osuszacze sorpcyjne i osuszacze kondensacyjne. Jeśli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź stronę osuszanie budynków opolskie opole. Procedura sorpcyjna polega na tym, że zasysane powietrze przechodzi przez pochłaniacz. Po podgrzaniu jest kierowane do pomieszczenia, a wilgotność odprowadzana jest przez okno przewodem z tworzywa sztucznego. W trakcie osuszania materiał sorpcyjny jest stale regenerowany, nie traci predyspozycji pochłaniania wilgoci.

W metodzie kondensacyjnej mokre powietrze zasysane jest wyłącznie z osuszanego pokoju, wchodzi do parownika, w jakim zachodzi skroplenie wilgoci. Pozyskana w ten sposób woda napływa do zbiorniczka, jaki powinno się opróżniać.

Pozbawione wilgotności powietrze pozostaje podgrzane do temperatury pokojowej i drugi raz wypuszczone do pokoju. Przed zainicjowaniem osuszania uszczelnia się okna i zakleja kratki wentylacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*