Techniczny odbiór lokalu – na jakie rzeczy obligatoryjnie należy zwrócić uwagę?

W końcu nadszedł ten dzień i stałeś się właścicielem swojego własnego mieszkania! Koniec trudnych wyborów, wdawania się w nerwowe rozmowy z ekipami, z których co jedna to mądrzejsza i z większym doświadczeniem. Należy tylko wnieść pudła, zawiesić firanki i… Moment, czy akcja nie toczy się za szybko?

Kominki narożne

Autor: Brainsonic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/brainsonic/3616970196/
Wizja szybkiej przeprowadzki do wymarzonego mieszkania bywa bardzo obiecująca, jednak nie możemy doprowadzić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu miejsca, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo precyzyjnie. Jeśli teraz zauważymy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, ominiemy dalszych kosztów za naprawy. Naprawa obitej czy też pękniętej ściany to spory wydatek.

Z tego powodu najpierw musisz znaleźć odpowiedź na pytanie jak powinno wyglądać mieszkanie przed odbiorem technicznym? Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, wskazane jest by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na jakość wykonanych prac. Niezbędna jest dokładność i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny doskonale jest zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na dostrzeżenie prawdopodobnych niedoskonałości.

Bywa, że prosimy o pomoc osoby, które podobny dylemat mają już za sobą – nie jest to rozsądne rozwiązanie. Nie jesteśmy pewni, że zobaczą wszystkie ewentualne uchybienia oraz, czy będą dysponowali zestawem specjalistycznych narzędzi. Optymalnym posunięciem jest udanie się na odbiór techniczny z budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru. Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on metr po metrze, pomieszczenie za pomieszczeniem, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i konkretnie będzie argumentował potrzebę wprowadzenia modyfikacji.

Przedstawione w powyższym materiale treści są istotnie godne uwagi, ale kliknij także ten użyteczny portal – on z pewnością również Cię zaciekawi.

Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie lub dom, np. na czym polega odbiór mieszkania?, a zobaczymy listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na odpowiednią. Dzięki takiej wizycie nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, że nasze ściany wykazują podobieństwo do fal Dunaju, a nierówna podłoga na piętrze, w trakcie stąpania po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się solidnie, a my będziemy spokojniejsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*