Elektroniczny obieg faktur znacznie ułatwia funkcjonowanie

Czy wszystkie faktury docierają na własne miejsce?

Jeśli chcemy posiadać świadomość, że nasza firma dobrze funkcjonuje oraz nie powinna się bać najmniejszych kontroli, to powinniśmy się dowiedzieć, czy wszelkie faktury dotrą dokładnie tam gdzie należy. Okazuje się być to o tyle ważne, że to przecież one okazują się być poświadczeniem wszystkich naszych sprawunków i sprzedaży, a też zezwolą się orientować w kwestiach finansowych, dlatego nie mamy szansy sobie zezwolić na ich zgubienie.

Elektroniczny obieg faktur (dekretacja faktury) usprawni pracę księgowości

przykład elektronicznego obiegu faktur

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo nie zdziwi fakt, że faktura po dotarciu do firmy musi zostać oznaczona przez właściwą osobę, a potem zaakceptowana przez dyrektora, ale takie procedury niejednokrotnie sprawiają, że faktury gubią się po drodze oraz nie docierają do księgowości, w rezultacie czego konieczne okazują się być duplikaty. Żeby unikać tego rodzaju zdarzeń powinniśmy zainwestować w elektroniczny obieg faktur, który pozwala na błyskawiczne zarejestrowanie przychodzącej faktury oraz oddanie jej do opisania (Efematic). Dzięki takiemu programowi mamy gwarancję, że dana faktura doszła do przedsiębiorstwa, co więcej mamy zapisany czas zapłaty, zatem nie musimy się obawiać opóźnień, a kiedy już taka faktura odpowiednio podpisana dotrze do księgowości, to będzie miała szansę być od razu dopięta do archiwum w właściwe miejsce. Tego typu system pozwala nam na lepsze pilnowanie przychodzących faktur, a co się z tym wiąże, już nie będziemy zmuszeni się obawiać ich zagubienia, gdyż nic takiego nie będzie miało miejsca. Identycznie jak nie dojdzie do pomyłki więc ponownego wprowadzenia tych samych faktur.


Koniecznie musimy zobaczyć taki program

elektroniczny obiek dokumentów

Źródło: pixabay.com
Jeśli pragniemy posiadać pewność, że nasze faktury będą dochodziły tam gdzie mają, to obowiązkowo powinniśmy sprawdzić taki program. Ma szansę się okazać, że inwestycja w niego będzie najlepszą decyzją jaką podejmujemy, bo przez to będziemy mieli zagwarantowany porządek w papierach. Co więcej, obowiązkowo należy tak dopasować ten program, aby współgrał z innymi, które wymyślamy zakupić w celu efektywnego zarządzania firmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*