Wizytówki – co warto o nich wiedzieć? Zadbaj o wizerunek swojej firmy

Historia wizytówek przenosi nas aż do III wieku. Uważa się, że ich ojczyzną są Chiny. Na terenie kontynentu europejskiego pierwsze wizytówki zaczęły być używane we Francji w XVII wieku. Do powszechnego użytku weszły dwa stulecia później. Obecnie bardzo dużo osób nie potrafi sobie wyobrazić, jak można obejść się bez tego niewielkiego kartonika.

Wizytówki mogą być bardzo różne. Był okres, kiedy bardzo modne były wizytówki , które były bogato ozdobione. Obecnie tego typu wizytówki odeszły do lamusa – poznaj firmę Netprint. Dzisiaj kupowane są przede wszystkim wizytówki mające naprawdę prosty wygląd. W dobie globalnej sieci komputerowej niemała grupa osób stawia na tworzenie własnych wizytówek. Umożliwia to kreator wizytówek online.

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem kreator wizytówek online to możliwość wykonania własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób. Znaczna część tych aplikacji jest bezpłatnych. projektowanie pcb wizytówek staje się naprawdę proste, z zaprojektowaniem własnego biletu wizytowego poradzą sobie nawet osoby, które raczej nie korzystają z tego typu aplikacji. Projektowanie wizytówek pozwala na wykonanie prostych, ale też niezwykle ozdobnych wizytówek dla firm oraz osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko zaprojektować i wydrukować wizytówkę, należy również wiedzieć, jak z niej korzystać. Niemało osób nie jest świadomych tego, że rytuał wymiany wizytówek obejmują zasady savoir-vivre. Zgodnie z nimi otrzymując od kogoś wizytówkę, musimy tej osobie podarować swoją – dowiedz się więcej . Z treścią , która znajduje się na wręczonej nam wizytówce zapoznajemy się przy osobie, która nam ją przekazała. Wizytówek służbowych raczej nie powinno się wręczać na spotkaniach prywatnych.

Wizytówki prywatne mogą mieć rozmaite kształty, te używane służbowo muszą być proste, za ozdobę może robić jedynie firmowe logo. Wizytówki można wręczać albo na początku spotkania, albo na jego końcu. Uzależnione jest to od charakteru spotkania. Jeśli spotkanie jest prywatne, to wizytówkę wręczamy , kiedy się ono kończy. Wizytówki można trzymać w zaprojektowanym z myślą o tym wizytowniku lub w przegródce portfela. Aktualnie zwyczaj wymienia wizytówek to zwyczaj stosowany praktycznie na co dzień. Dobrze jest więc poznać najistotniejsze zasady ich wymiany. Dzięki temu nie popełni się żadnej wpadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*