Elewacja klinkierowa to dość drogocenna inwestycja, czy godna jest swojej ceny?

Rewelacyjnie przystraja budynek i podnosi jego prestiż – elewacja klinkierowa powoduje, że dom wygląda wytwornie, nadzwyczajnie. Obszerny wybór kolorów i faktur cegieł sprawia, że tego typu dodatek dopasuje się do gustów niemalże wszelkiego człowieka.

Elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Jedną z mnóstwa plusów szczegółu wykończeniowego, jakim są elewacje klinkierowe jest to, iż dom przystrojony w taki sposób bajecznie się starzeje. Nie ma prawdopodobnie nic lepszego, jak doświadczenie pełnoletności budynku po paru latach od jego zbudowania, w zastępstwie| stwierdzenia jego brzydoty. Taki sposób dekoracji najchętniej wykorzystywany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamte kraje zdecydowanie przekonały się o jego wspaniałości.

Nie masz ochoty skończyć interesującego zagadnienia na jednym poście? Więc zachęcamy do następnych – kliknij odsyłacz i wejdź na zbliżoną stronę.

W Polsce również coraz częściej się je spotyka, skutkiem tego w dzisiejszych czasach w marketach posiadamy coraz bogatszy wybór tego detalu. Posiadamy różne wzorki faktur, rozmiary, kolory – wszystko to sprawia, iż elewacje klinkierowe są weną dla wielu projektantów i dekoratorów.

znajdują one poparcie tak samo u tradycjonalistów jak i tych operujących dzisiejszym stylem, dlatego że umieją wkomponować się w jakikolwiek rodzaj architektury. Współcześnie entuzjastycznie wykańcza się tak zarówno nowomodne domy o skromnej bryle postawionej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do lokalnych tradycji – www.

Cegły klinkierowe z wzięciem ozdabiają elewacje domów. Oszałamiająco komponują się z drewnem, ze szkłem, a nawet stalą. Aplikacja ich wyłącznie w strefie parteru sprawia, że zdaje się być niższy niż w faktyczności. Użycie klinkieru w strefie wejścia uczyni to, że wygra czcigodny, budzący zaufanie charakter, a podobnie asekurację przed zepsuciami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i ubrudzeniami, na które jest nagminnie wystawiana.

Elewacja z szarej cegły urozmaicona drewnianą okleiną uwidocznia nowomodny charakter domu. Nieraz duże powierzchnie fasady wykończone cegłą mogą być nadto potężne i przytłaczające. Aby tego uniknąć, spoiny między nimi wypełnia się zaprawą w kontrastowym kolorze.

Użycie klinkieru na elementach elewacji czy do wykończenia składników ma długą tradycję. Nawet niewielka część elewacji wykończona tym materiałem czyni, że budynek robi wrażenie solennego, wyrazistego, z charakterem – staje się rozpoznawalny i nabiera indywidualności. Cieszmy się w takim razie, iż posiadamy raz za razem większy asortyment tychże produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*