Chcesz kupić meble skórzane? Sprawdź, na co się przygotować!

Zestaw wypoczynkowy to jeden z najważniejszych elementów umeblowania mieszkania. Kanapa i fotele muszą przecież nie tylko wspaniale wyglądać, ale również być trwałe, praktyczne i wygodne. Czy kupno skórzanego obicia będzie odpowiednim pomysłem?

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Meble, wyprodukowane ze skóry naturalnej, mają wielu swoich miłośników, jak i krytyków. Zanim podejmiemy decyzję, czy kupić meble skórzane, należy przemyśleć wszystkie ich minusy oraz zalety. Bezsprzeczną zaletą jest ich ponadczasowość – skóra zawsze będzie na topie i doskonale wpasuje się zarówno w klasyczne, jak i w nowoczesne wnętrze. W dzisiejszej rzeczywistości, gdy coraz więcej osób cierpi na rozmaite alergie, istotny jest fakt, iż skóra naturalna nie gromadzi w swojej strukturze kurzu i zabrudzeń, jak to się dzieje w przypadku tapicerek materiałowych. Miłośnicy zestawów wypoczynkowych ze skóry podkreślają, że meble tego gatunku nadają wnętrzu niepowtarzalny, bardzo elegancki charakter. Meble skórzane są świetne zarówno do nastrojowego salonu z kominkiem, jak i do gabinetu – sklep Wajnert.

elegancka sofa

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Czy meble ze skóry wykazują zatem jakieś wady? Tak i to całkiem dużo. Po pierwsze, aby móc przez długi czas cieszyć się nienagannym wyglądem nabytego wypoczynku, należy zainwestować w profesjonalne specyfiki do pielęgnacji skóry, a następnie trzeba przeznaczyć sporo czasu na pielęgnowanie tapicerki. Inną wadą skóry naturalnej jest mała odporność na uszkodzenia mechaniczne, jeśli więc w domu znajdują się małe dzieci albo zwierzęta z ostrymi pazurkami, najlepiej zrezygnować z upatrzonego skórzanego narożnika. Wybór sofy obitej kremową skórą to duże ryzyko, w przypadku powstania plam, ciężko je będzie wyczyścić. Jeśli przykładowo wylejemy czerwone wino na tapicerkę z materiału, bez problemu można zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce. W przypadku skóry taki zabieg jest nierealny.

Masz chęć zobaczyć opisywany temat pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszym sposobem jest kliknięcie w ten link. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (http://www.auta-holandia.pl/galeria/).

Ostatnia, ale wcale nie mniej ważna wada mebli skórzanych to ich koszt, jeżeli zamierzamy nabyć komplet wypoczynkowy, wykonany ze skóry naturalnej, musimy liczyć się ze sporym kosztem zakupu. Co prawda, nie zawsze musi to być minusem, gdyż taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się kupionym meblem przez długie lata, jednak czasem problemem jest zgromadzić tak dużą sumę gotówki naraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*