Jakie zadania wykonuje rzeczoznawca majątkowy, jak można zacząć pracę w tym zawodzie.

Potrzeba wycenienia jakieś nieruchomości wiąże się z przymusem zamówienia odpowiedniego specjalisty do tego. Nasze prawo dokładnie określa, kto będzie mógł tego typu prace wykonywać i jak powinien wyglądać sporządzony operat.

alimenty

Autor: Marc Brüneke
Źródło: http://www.flickr.com
Aby stać się rzeczoznawcą trzeba spełnić szereg wymagań, a oprócz tego nabyć sporo wiedzy. W pierwszej kolejności rzeczoznawca majątkowy Bielsko-Biała rzeczoznawca majątkowy w Bielsko-Białej musi posiadać wykształcenie wyższe, ale dodatkowo skończyć odpowiednie studia w zakresie wyceny nieruchomości. Następnym etapem jest zawodowa praktyka, pod okiem starszego kolegi po fachu.

Zaintrygowało Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z chęcią chcemy Cię poinformować, że kolejny kluczowy artykuł (www.hydro-gaz.pl/) oczekuje na Ciebie na dalszej stronie – zanurz się w niej z przyjemnością.

Nie może ona trwać krócej niż 12 miesięcy, a w czasie niej kandydat musi się zapoznać ze specyfiką pracy w tej profesji. Tak długi czas na przygotowanie jest konieczny ze względu na to, że wykonywanie operatów jest związane z dużą odpowiedzialnością i muszą to robić ludzie mający odpowiednie doświadczenie.

rzeczoznawca majątkowy bielsko-biała
Kolejnym etapem w zdobywaniu zawodu będzie zdanie egzaminu, który będzie dawał uprawnienia do wszystkich czynności zawodowych. Egzamin składa się z części ustnej oraz pisemnej, a kandydat na nim musi się wykazać wszystkimi koniecznymi wiadomościami. Po pozytywnym przejściu tych spraw formalnych można nareszcie otrzymać wpis do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych (sprawdź pełną propozycję pod adresem) i zacząć wykonywać swój zawód.

Z rzeczoznawcami wielu z nas będzie się zapewne spotykać przy kupowaniu mieszkania, lecz obszar ich kompetencji jest dużo większy. Z ich usług będzie się również korzystać podczas wyceny nieruchomości komercyjnych, a oprócz tego przy różnego rodzaju oględzinach i ekspertyzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*