Izolacja natryskowa – nowa możliwość izolacji budynków

Świat technologii stosowanych w działach budownictwa rozwija się niezwykle szybko. Wciąż udostępniają się nowsze produkty budowlane, nowe materiały i możliwości izolacji domów. Na jakie z nich osoby inwestujące decydują się dzisiaj najczęściej?

Izolacje natryskowe

hydroizolacja

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3033161282/

należą do tych metod izolacji budowli, które w ostatnich latach są stosowane niezwykle chętnie. Izolacje natryskowe wykonuje się sięgając po specjalistyczne pianki poliuretanowe – sprawdź. Są one w zestawieniu z innymi materiałami izolacyjnymi wyjątkowo skutecznym materiałem. Decydując się na tę metodę izolacyjną, a szczególnie izolacji cieplnej, jest pewność, iż cena ogrzewania w taki sposób zaizolowanego budynku może być wyjątkowo niski. To właśnie zmniejszenie kosztów powiązanych z ogrzewaniem budynków spowodowało, iż sposób ten wyróżnia się w naszym kraju ogromną popularnością. Izolowanie metodą natryskową mogą być wykonywane w bardzo różnych obiektach: w domach jednorodzinnych, pawilonach przemysłowych, obiektach wykorzystywanych publicznie. () Przeznaczenie budynku nie ma w tym wypadku znaczenia, podobnie zresztą, jak jego konstrukcja. Izolowanie natryskowe można śmiało wykorzystywać do ocieplania budowli powstałych w projekcie szkieletowym, a także w kwestii budynków o tradycyjnej, murowanej strukturze.

remont

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Do tej pory na rynku materiałów izolujących dominowała wełna mineralna i materiał styropianowy. Od momentu pojawienia się możliwości wykorzystania pianki poliuretanowej możliwość natryskowa będzie coraz częściej wybierać z rynku wełnę oraz styropian.

Inwestorzy często wybierają opcję natrysku nie zwracając uwagi również na to, że trzeba za nią dopłacić więcej aniżeli przy ociepleniu domu wełną mineralną lub bloczkami styropianowymi. Na etapie prac w zasadzie cena jest wyższa, aczkolwiek na etapie zamieszkiwania budynku inwestorzy nie żałują swojej decyzji z ocieplaniem. Koszty ogrzewania budynku maleją w tak znacznym stopniu, że na pewno opłacalne było na szczeblu ocieplenia domu opłacało się zainwestować większe środki w izolację natryskową. Izolacja natryskowa realizuje również inną funkcje: ochrania przed dźwiękami.

Czy zainteresowałyby Cię inne informacje (http://www.lux-pomp.pl/naprawa-silnikow-elektrycznych) na wybrany temat? Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu. W nim zapoznasz się z wszystkimi detalami.

Będzie więc bezsprzecznie doskonałym produktem do izolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*