Szybkie oczyszczanie skóry przed wiosną dla każdego typu cery. Zalecenia dyplomowanej kosmetyczki.

Gdy zbliża się okres wiosenno-letni i nagle jest na tyle przyjemnie, że można odsłonić więcej ciała, spora ilość pań wpada w małą panikę. Skóra po zimie może być przesuszona, a twarz zmęczona niskimi temperaturami i powietrzem przesuszonym przez ogrzewanie.

Trudno o jeden uniwersalny sposób na oczyszczanie skóry dla wszystkich typów cery, lecz dyplomowana kosmetyczka doradzi nam, jakie preparaty będą przydatne i jakie działania należy poczynić, aby oczyszczanie zakończyć pożądanym skutkiem. Treściwe i efektywne maseczki, peelingi i toniki można przygotować samodzielnie w domu. Przy minimalnym zaangażowaniu mocne oczyszczanie skóry wejdzie na stałe do naszego repertuaru i gorące lato nie nadejdzie niespodziewanie – sposób na oczyszczanie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Sesje oczyszczające skórę Palomar, przeprowadzone przez kosmetologa w salonie kosmetycznym, przynoszą poczucie świeżości i nowości, ale nie ma żadnych przeszkód, by przeprowadzić część z nich w domu samodzielnie. Od czego powinniśmy zacząć? Odpeelingu. Ciało można masować peelingiem kawowym albo cynamonowym, a panie o skórze wrażliwej – peelingiem cukrowym. Peelingi te możemy bez problemu przyrządzić w domowym zaciszu, a jako oleju bazowego użyć oleju dostosowanego do wymagań naszej skóry. Na twarz trzeba nałożyć peeling o drobniejszych ziarnach – ten z miodu i cynamonu będzie dobry dla wszystkich cer wyłączając suchą. Cera sucha i wrażliwa doceni płatki owsiane albo otręby połączone z jogurtem i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – mające witaminy A i E mogą być składnikiem peelingu lub mogą być nałożone na twarz razem z kremem po silnym oczyszczaniu.

Ważne, by kapsułkę nakładać jako 1 kosmetyk lub jako kosmetyk ostatni, bo jeśli nałożymy olejek z kapsułki, a później krem, cera nie wchłonie wartościowych składników kremu nałożonych na olejek.

Bez strachu – zobacz link na stronie, który prowadzi do podobnej strony. Odnajdziesz na niej zwracające uwagę posty w kontekście do rozpatrywanego tu zagadnienia.

Po peelingu twarzy warto użyć toniku, który zamknie pory, załagodzi podrażnienia i przygotuje skórę na aplikację kolejnego preparatu, z kolei peeling całego ciała warto skończyć chłodnym prysznicem, jaki będzie miał zbliżone działanie.

Zdarza się, iż to, co oferuje nam domowa kosmetyczka to zdecydowanie za mało. Wtedy dobrze jest iść do zaufanego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej cery z profesjonalistą, a potem umówić się na serię zabiegów Palomar (interesujący wpis) zamykających naczynka lub dotleniających cerę po zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*