Czym jest Six Sigma i Lean Manufacturing i co pożądane byłoby wiedzieć o kursach tego rodzaju?

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym, żeby dążyć do artykułów jak najlepszej jakości i żeby minimalizować ilość artykułów popsutych i mało jakościowych. Jednym z programów, który ma na celu poprawę jakości towarów jest tak zwany program six sigma, jaki pozwala na zredukowanie usług oraz towarów marnej jakości, co równocześnie skutkuje zwiększeniem zadowolenia u Klientów, a także podwyższeniem skuteczności procesów.

Na szkoleniu

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Równie ciekawą strategią jest Lean Manufacturing, jaki jest zorientowany na zwiększanie produktywności, ponadto są to procesy, które mają na celu likwidację czynności zbędnych, ich skracanie lub upraszczanie. Strategia ta kieruje do obniżenia sumptów, dlatego z pewnością wiąże się też ze zwiększeniem profitów dla konkretnego przedsiębiorstwa. Lean Manufacturing jest procesem równie modnym jak 6 Sigma, wskutek tego również odbywają się obecnie różne szkolenia lean manufacturing. W metodzie tej ważką rolę sprawują takie narzędzia poprawy jakości, jak przykładowo terminowa produkcja na czas, automatyzacja czy też zarządzanie dostawami. Narzędzia nakrętki te tworzą podstawę metody Lean Manufacturing i także można je poznać zapisując się na szkolenia lean.

W czasie szkolenia

Autor: Root Impact
Źródło: http://www.flickr.com

Obie metody tworzą wszechstronny i bardzo funkcjonalny program działania, w związku z tym dziś tworzone są szkolenia lean six sigma, jakie mają na celu zdobycie przydatnej wiedzy na temat procesów oraz ich efektywności. Jest to skręcenie dwóch strategii – Six Sigma i Lean Manufacturing i okazuje się, że połączenie to zapewnia niezmiernie dużo znakomitych rezultatów. Szkolenia te są kierowane do licznych grup osób, między innymi wiele korzyści z takich szkoleń odniosą inżynierowe procesów czy managerowie. Bezspornie tego rodzaju szkoleniami powinna zainteresować się każda firma, niezależnie od tego czy jest to niewielka firma czy też wielkie przedsiębiorstwo, albowiem szkolenia te sporo przyczynią się do rozwoju każdej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*