Współczesne sposoby izolacji termicznej.

Z uwagi na fakt, iż Polska mieści się w umiarkowanym klimacie planując konstrukcję budynku mieszkalnego musimy uwzględnić w jego schemacie dobrą izolacje termiczną. Izolacja taka winna strzec mieszkańców budynku zarówno przed ziąbem w czasie mroźnych zim, ale również przed upałami, w trakcie parnych letnich dni.

Kolejną przesłanką są rzeczy oszczędnościowe, prawidłowo dobrana i wykonana izolacja termiczna pozwoli użytkownikom poczynić duże oszczędności w okresie grzewczym, bo dobre ocieplenie budynku zmniejszy kwestie utraty ciepła. W ostatnich latach furorę w kwestii ociepleń mieszkań robi izolacja pianką PUR.

budowa

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Spośród pianek PUR poleca się piankę o otwartej strukturze (tzw. lekką) jak również piankę o zamkniętej budowie (tzw. ciężką). Pianka poliuretanowa otwarto-komórkowa, mieści w swojej budowie przeważająca liczbę komórek otwartych, przez co „oddycha”. Pozwala to na utrzymanie subtelnego środowiska w pomieszczeniu. Para wodna krążąca w powietrzu (będąca efektem złej wentylacji) nie skrapla się na jej nawierzchni i nie powoduje powstania pleśni. Ten gatunek jest znakomity do ocieplania i ściszania poddaszy użytkowych, nie tylko z uwagi na swoją paroprzepuszczalność. Masa pianki lekkiej to blisko 12kg/m³ (ciężkiej to od 30-60kg/m³), nie obciąża więc ona budowy, a sztywniejąc dodatkowo ją wzmacnia. Piana PUR nakładana jest przez hydrodynamiczny natrysk, co dopuszcza na wypełnienie wszystkich z trudem dostępnych miejsc. Jest to istotne ze względu na złożone kształty struktur dachowych. Piana poliuretanowa otwarto-komórkowa nie przydaje się, ze względu na swoje własności, do ocieplania fundamentów (prawdopodobieństwo chłonięcia wody, brak wytrzymałości na ściskanie).Pianka zamknięto-komórkowa zawiera komórki zamknięte (co najmniej 90% takich komórek w zależności od wydatkowania). Jej gęstość będzie się wahać od 30-60kg/m³.

Kliknij ten link, aby przekonać się, co podobny serwis udostępnił (http://stokota.com/pl/badania-tdt/) na ten temat. To z pewnością także Cię zainteresuje.

Ten typ pianki ze względu na duża gęstość, zamknięte komórki, małą paro przepuszczalność a także dużą szczelność na zgniatanie nadaje się idealnie do termo i hydroizolacji równych dachów i stropodachów, ścian, fundamentów, budynków inwentarskich, chłodni itp.

budowa domu

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Krótko mówiąc, izolacja pianką PUR (strona www izolacjepiankowe.com.pl) z uwagi na wysoką jakość wykonania i niskie koszty montażu będzie wypierała stosowane do tej pory systemy termoizolacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*