Jak zwiększyć efektywność – nowoczesne napędy liniowe szansą sukcesu na zautomatyzowanie pracy produkcji

Większość osób zapewne słyszało nie raz z przeróżnych mediów, ile kosztuje zastój produkcji. Dla poważnie liczących się na rynku graczy taki zastój liczy się nawet w milionach dolarów. Stosowanie właściwych narzędzi produkcji może przynieść odwrotny skutek – miliony zysków. Jak?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że w obecnych czasach najbardziej liczącym się wyznacznikiem, decydującym o zysku ze sprzedaży jest cena. Im niższa, tym większe szanse pozyskania potencjalnych klientów.

Masz ochotę przejrzeć nowe zajmujące wpisy? Zapraszamy więc na witrynę twórcy (http://sweet-home.pl/34,Torty_dla_dzieci.html). Tam czekają na Ciebie sprawdzone treści.

Żeby więc zyskać dzisiaj klienta, należy być szybkim i wysoce wydajnym. (śruby trapezowe) Plan jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania, jeśli postawimy na nowatorskie napędy liniowe.

Napędy liniowe używane są niemal w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Stosowane są one, między innymi, w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulacji materacy. Świetnie odnajdują się w przypadkach, gdzie mamy do czynienia z masowym pakowaniem towarów. (łożyska liniowe) Uwzględniając ich ciche działanie a także brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe wykorzystywane są coraz częściej do aplikacji wymagających sterylności Stąd też ich zastosowanie także w przemyśle spożywczym lub medycznym. Napędy liniowe stosowane są też w mechanizmach odpowiedzialnych za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, a także – a może przede wszystkim – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Poprzez napędy liniowe zakłady produkcyjne są w stanie znacznie przyspieszyć i zautomatyzować dużą część prac produkcyjnych, co również przekłada się na zwiększoną efektywność maszyn produkcyjnych, ale również zmniejszoną pracę człowieka. W wielkim skrócie ujmując, dzięki użyciu napędów liniowych mamy możliwość wyprodukować więcej za niższą cenę w tym samym zakresie czasowym.

Ile są warte napędy liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Innowacyjne napędy liniowe budowane w oparciu o silniki liniowe zyskują coraz większą popularność. Ich koszt zakupu jest przybliżony do standardowych napędów liniowych- Bibus Menos. Ale różni je natomiast gotowość do dłuższej pracy przy znacznie większym obciążeniu. Z kolei prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, ale w metrach na sekundę. Według ekspertów, z czasem napędy liniowe działające na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to za sprawą – głównie – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*