Jak wybudować wytrzymałą i ładną elewację swojego domu czyli wszystkie zalety i wady cegieł klinkierowych

Każdy kto stawia swój wymarzony dom chce, aby prezentował się on jak najlepiej, a równocześnie był trwały, solidny i funkcjonalny. Z tego też powodu właściciele starają się używać takich wykończeniowych materiałów, aby najlepiej jak się da otrzymać zamierzone efekty. Niekiedy są to trudne decyzje, bo wybierać będzie trzeba między możliwościami finansowymi a potrzebami oraz chęciami. Niestety przeważnie będzie tak, że dobre budowlane i wykończeniowe materiały są równocześnie najwięcej kosztującymi, i czasami trzeba w takim przypadku iść na różne kompromisy.

porady na stronie

Autor: Laneulfean
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo praktyczniej jest wystawić dom z materiałów o trochę niższej jakości, lecz go postawić i zacząć mieszkać, niż zostawić inwestycję w dwóch trzecich z powodu braku środków finansowych za wykończenie. Oprócz tego jeżeli w danej chwili ktoś nie będzie miał odpowiedniej ilości pieniędzy, a bardzo chce pewne rzeczy mieć jednak wykonane z określonych materiałów, to w wielu przypadkach da się to rozciągnąć w czasie i pewne rzeczy wykonać później, gdy się uskłada brakujące środki.

Z pewnością warto poczekać, jeśli komuś się zamarzy dom z klinkieru. Elewacja zrobiona z tego surowca nie należy do tanich, lecz klinkier jest zdecydowanie najlepszą cegłą ceramiczną. Do ich wyrobu używa się starannie wyselekcjonowane rodzaje glin, także sam proces produkcji jest znacznie bardziej skomplikowany niż zwykłych cegieł. Klinkier posiada doskonałe parametry jeśli będzie chodzić o odporność na wodę i mróz, więc domy zrobione z niego będą na długie lata (więcej przydatnych informacji). Ogromnym plusem klinkieru jest też jego zróżnicowana kolorystyka, przez co niezwykle prosto jest dobrać jego barwę do reszty budynku i wszystko zestawić w jedną kolorystyczną całość.

Niektóre osoby z klinkieru robią jedynie część elewacji, najczęściej przy drzwiach wejściowych.

Sprawdź jakie dodatkowe źródło zostało naszą motywacją. Nie pożałujesz i z chęcią przeczytasz wątki o tym interesującym temacie. Kliknij w ten link.

Takie rozwiązanie sporo obniża ogólne koszty budowy, pozwalając jednocześnie chociaż trochę się cieszyć zaletami klinkieru. Dlatego też jeśli ktoś zechce zrobić elewację z tego materiału a będzie mógł chwilę poczekać, to będzie to dla niego najlepsza opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*