Jak odnaleźć pracę? W jakim miejscu najlepiej jej poszukiwać? Metod jest wiele, lecz jakie są najbardziej niezawodne i najbardziej skuteczne?

Każdy z nas ma w swoim życiu takie momenty, kiedy zastanawia się nad zmianą aktualnej pracy. Dla jednych podstawą do zmiany pracy są zarobki, dla innych atmosfera. Jednych i drugich na pewno łączy chęć znalezienia nowego zatrudnienia. Gdzie poszukiwać nowej pracy?

praca przy komputerze

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Dzisiaj propozycji jest dość sporo, zaczynając od portali internetowych specjalnie do tego dedykowanych, a kończąc na prasie z ogłoszeniami lokalnymi, w której jesteśmy w stanie odnaleźć takie lokalne propozycje, jak oferty pracy chełm czy oferty pracy bochnia (zobacz tu). Sieć o tyle ułatwiła poszukiwanie pracy, że wystarczy wpisać jakiego rodzaju pracy poszukujemy i w jakim mieście czy też okolicy, ażeby ukazało nam się kilkadziesiąt ofert pracy. Więcej tu .

Niestety jest duża wada tego rodzaju rozwiązania. W większości sytuacji nie mamy 100% pewności czy nasz list motywacyjny bądź CV faktycznie doszły do pracodawcy.

Obchodzi Cię tylko wiarygodna informacja spod linku (https://tdruk.pl/haft-komputerowy)? Jeśli tak, to namawiamy do obejrzenia naszej strony, gdzie za każdym razem znajdziesz najlepsze newsy.

Rekrutacje są ukryte i połową trudnią się pośrednicy, więc niekiedy nic nie wiadomo o firmie, do jakiej składamy CV. Bardziej korzystnym rozwiązaniem jest przeglądanie stron www firm z branży, która nas interesuje i szukanie propozycji pracy na ich stronie. Wysyłając aplikacje na adres biura konkretnej firmy mamy większą pewność, że ktoś je przeczyta i zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną. Zawsze można spróbować wysyłać aplikację nawet, jeżeli firma nie szuka w określonym momencie pracowników.

ogłoszenie o pracę

Autor: RikkisRefuge Other
Źródło: http://www.flickr.com

Dość prawdopodobne, iż nas życiorys ich na tyle będzie interesował, że otrzymamy tę pracę. Szukanie zatrudnienia może odbywać się też za pomocą znajomych lub klasycznych papierowych gazet, w jakich są różne oferty typu oferty pracy Rzeszów (sprawdź tutaj). Wystarczy poinformować wszystkich znajomych, że poszukujemy pracy i być może akurat firma, w której pracuje ktoś z naszym przyjaciół szuka nowych pracowników. Jesteśmy w stanie również przeglądać lokalną prasę gminną oraz samorządową, gdyż tam też często znajdują się ogłoszenia z dokładnymi danymi firmy. Jak widać więc, sposobów jest dość sporo, a czasem po prostu trzeba trochę szczęścia, żeby znaleźć się we właściwym miejscu i w odpowiednim czasie, aby odnaleźć to, czego szukamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*