Samochód można ulepszać na dużo sposobów

W skład ulepszenia wchodzą częśći ozdobne czyli naklejki, wysokiej jakości lakierowanie różnych części jak i zmiana oryginalnych części na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne ulepszenia silnika.

Każdy entuzjasta tuningu chce żeby jego samochód wykręcał jak najlepsze statystyki bez względu cenę jaką trzeba będzie zapłacić za ulepszenie ukochanego samochodu.
bmw e36 tuning

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając ulepszanie samochodu warto skupić się na częściach które faktycznie poprawią osiągi samochodu a nie specjalnie zmieniają prezencje, to już tylko modyfikacja kosmetyczna służąca do lansu czy odróżnienia się od innych. Części które wpływają na zmianę sterowności samochodu to np. montaż klocków hamulcowych innych niż oryginalne które spowodują że droga hamowania skróci się i poprawi to bezpieczeństwo prowadzenia. Kupienie profesjonalnych opon pozwoli na większą przyczepność samochodu. Należy też poprawić opływowość danego samochodu kupując do niego spoiler czy bardziej opływowe elementy typu zderzaki i progi. Gdy do silnika zamontujemy turbosprężarkę pojazd będzie się lepiej przyśpieszał co pozytywnie poprawi dynamikę jazdy, zobacz też . Pojazd można też modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale na czy właściwie polega chip tuning?
Jest to zamontowanie chipa który zmieni prace urządzenia zarządzającego motorem – ECU. Ma je każdy samochód. Ecu jest to komputer odpowiedzialny za pracę motoru we wszystkich warunkach prędkości i obciążenia – idź tutaj. ECU posiada wiedze o tym, jak sterować paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych warunkach.

Parametry wpisane do ECU są przygotowane tak, aby trwałość auta była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik osiągał najwyższą moc i moment obrotowy oraz spalał najmniej paliwa. Należy wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw opony do bmw z4 roadster e36 tuning jest modyfikacją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na bezpieczeństwo jazdy samochodem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*