Jak wybrać najlepszą wyciskarkę do cytrusów?

Wyciskarka do cytrusów pozwala na uzyskanie świeżego, naturalnego soku, który zadba o nasze zdrowie. Jest to codzienny zastrzyk witalności i energii, który powinniśmy sobie serwować zawsze bez względu na porę roku. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/Jednak do pozyskania takiego soku w warunkach domowych trzeba posiadać odpowiednie urządzenie. Zatem co należy brać pod uwagę i jakie parametry przeglądnąć, aby być pewnym najlepszego wyboru dla nas? Jedzenie surowych owoców nie zawsze zapewni nam dostateczną ilość witamin i minerałów jakie są potrzebne codziennie, ponieważ musimy ich zjeść dosyć sporo, co wymaga czasu i pojemnego żołądka. Natomiast sok to skoncentrowana porcja witamin i minerałów, która w jednej szklance zawiera więcej składników odżywczych niż pół kilograma owoców.

Na jakie parametry wyciskarek zwrócić szczególna uwagę podczas jej wyboru i zakupu?

Zacznijmy od tego co to za urządzenie. Wyciskarka do cytrusów to bardzo prosty sprzęt, dzięki któremu otrzymamy sok z pomarańczy, mandarynek, grejpfrutów, cytryn oraz innych owoców. Jest niewielkich wymiarów, więc nie zajmie dużo miejsca w kuchni. Wyciskarki są także mobilne, czyli z łatwością przeniesiemy je na inne miejsce. Owoce przed wyciśnięciem wystarczy wcześniej umyć, obrać ze skórki i pokroić na mniejsze cząstki, a następnie włożyć do urządzenia. Po przykryciu pokrywką wyciskarka automatycznie rozpoczyna pracę i dosyć szybko uzyskujemy świeży sok. Tak przygotowany napój nie zawiera ani pestek ani białych gorzkich błonek, jakie są na owocach cytrusowych, co daje pełna satysfakcje ze spożywania takiego soku. Jakość soku idzie tutaj w parze z jakością urządzenia, urządzenia z wyższej półki, a co za tym idzie droższe, są bardziej wydajne i dokładne.

Wyciskarki różnią się pojemnością misy na sok, która waha się od 0.4 do 1 l. w wielu modelach ta część jest wyjmowana, co ułatwia przelanie soku do szklanek. Zwróćmy uwagę na moc silnika, ponieważ im większa moc tym wydajniejsza jest praca wyciskarki, najlepiej jeśli zamyka się w przedziale 20-30 W. Wielu producentów zadbało o to, by w ich modelach była funkcja regulacji gęstości soku, która umożliwia przygotowanie soku jaki lubimy najbardziej. Sprawdźmy także sposób i łatwość mycia wyciskarki, jak należy ją rozkładać i czy nadaje się do mycia w zmywarce. Weźmy także pod uwagę dodatkowe funkcje, czyli np. nasadki do mielenia czy kręcenia makaronu.

Maciej

Dietetyk. Lubi spędzać aktywnie czas.

Zobacz również