Drugie śniadanie czy lunch w pojemniku na żywność ? Czemu nie?

 

Jeśli dużo czasu spędzamy poza domem nie mając możliwości przygotowania sobie posiłku, to często wybieramy szybkie przekąski w barach czy budkach z fast foodem. Nie jest to dobre dla naszego zdrowia i warto zastanowić się nad posiłkami przygotowanymi w domu, ze składników które znamy i o które sami zadbamy, i zabierać je w pojemnikach na żywność do pracy czy szkoły. (http://sklep.puregreen.pl/agd/akcesoria-kuchenne/pojemniki-spozywcze/ Nie trzeba przekonywać jak ważne jest zjedzenie śniadania, ale tak samo jest z drugim śniadaniem czy lunchem. Bardzo wiele osób w codziennej gonitwie zapomina o zdrowych posiłkach i dopiero po powrocie z pracy stara się nadrobić zaległości w jedzeniu zdrowych produktów. Jednak jeśli tylko będziemy chcieli szybką kanapkę czy fast fooda w pracy da się zastąpić pożywnym posiłkiem przygotowanym wcześniej w domu. Taki posiłek jest dużo przyjemniejszy i zdrowszy, dostarcza nam energii i porcji zdrowia na pozostałą część dnia.

Dzięki odpowiednio skomponowanemu posiłkowi uzupełniamy witaminy, minerały, błonnik i odpowiednią ilość węglowodanów, co daje siłę i ochotę na pracę, naukę czy inne zajęcia jakie nam wypełniają dzień. Żadna słodka przekąska, chipsy, hot-dog czy zapiekanka nie mogą zastąpić pożądanego posiłku, który sami skomponujemy zdając o zdrowie. Jest to główny powód dlaczego warto myśleć w domu o każdym posiłku w ciągu dnia, a dzięki pomysłom i nowoczesnym materiałom mamy możliwość przynoszenia takich posiłków do pracy, szkoły czy tez np. na trening. Umożliwiają nam to pojemniki na żywność, specjalnie przygotowane pod tego typu posiłki. Kiedyś ograniczały nas folie do pakowania żywności czy też woreczki, które sprawiały, że kanapki szybko traciły swój kształt i apetyczny wygląd.

Na szczęście w sklepach pojawiły się pojemniki, najpierw tzw. śniadaniówki dla dzieci do szkoły, które zachowywały apetyczny wygląd kanapek i dbały o to by ich zawartość nie przedostała się wnętrza plecaków szkolnych. Z czasem pojawiły się także pojemniki dla dorosłych, do których da się zapakować cały posiłek, a do tego owoce, sałatki itp. . Typowe lunchboxy to pudełka wielokomorowe, a niektóre maja nawet możliwość transportu płynnych posiłków Są zazwyczaj wykonane z plastiku, silikonu lub sztucznego szkła. Takie pudełka nie są wymysłem współczesnym, już w dawnej Japonii były używane drewniane pudełka do przenoszenia suchego prowiantu. Obecnie stały się częścią naszego codziennego świata.

Maciej

Dietetyk. Lubi spędzać aktywnie czas.

Zobacz również